تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

چگونه لایو اینستاگرام را در کامپیوتر یا مک تماشا کنیم؟

لایو اینستاگرام

لایو اینستاگرام قابلیت جذابی است که مدت زیادی از اضافه شدن آن به این اپلیکیشن فراگیر و محبوب می‌گذرد. مشاهده لایو اینستاگرام تنها از طریق دستگاه‌های هوشمند امکان پذیر بود، اما در حال حاضر این ویژگی از طریق کامپیوتر نیز قابلیت ارائه دارد که البته برای استفاده از آن نیاز به افزودن افزونه به مرورگر خود خواهید داشت. اگر شما قصد تماشای لایوهای اینستاگرامی از طریق کامپیوتر را دارید ما را در ادامه این مطلب همراهی کنید.

به طور کلی روش‌های مشاهده‌ی لایو اینستاگرام در کامپیوتر محدود است، و همان‌طور که گفته شده برای استفاده از این قابلیت نیاز خواهید داشت افزونه‌ای روی مرورگر خود نصب کنید.

افزونه IG Stories for Instagram

افزونه IG Stories for Instagram

با نصب این افزونه روی مرورگر کروم خود، قادر خواهید بود لایوهای اینستاگرام را به جای گوشی روی کامپیوتر خود تماشا کنید. علاوه بر این قابلیت تماشای استوری و لایوهای به اتمام رسیده از طریق این افزونه برای شما فراهم شده است. آخرین به روز‌رسانی این افزونه امکان دانلود فایل‌های ویدئویی لایو را در اختیار کاربران قرار داده است. همچنین امکان بارگذاری تصاویر در استوری در این افزونه پیش‌بینی شده است.

روش تماشای لایو اینستاگرام در کامپیوتر یا مک

روش تماشای لایو اینستاگرام در کامپیوتر یا مک

برای تماشای لایو اینستاگرام به ترتیب زیر عمل کنید:

  • افزونه‌ی IG Stories for Instagram را روی مرورگر گوگل‌ کروم خود نصب کنید.
  • با استفاده از مرورگر گوگل کروم وارد حساب کاربری اینستاگرام خود شوید.
  • روی آیکون اپلیکیشن اینستاگرام که در بالای نمایشگر قرار گرفته کلیک کنید.
  • گزینه‌ی Go to IG Stories را انتخاب کنید.
  • با انتخاب گزینه‌ی Go to IG Stories وارد نسخه‌ی دیگری از صفحه اینستاگرام خواهید شد.

در صفحه‌ی IG Stories for Instagram، چهار دسته‌بندی مختلف در کنار نوار جست‌وجو مشاهده خواهید کرد:

  • Friends (دوستان)
  • Location (موقعیت مکانی)
  • Search (جست‌وجو)
  • Upload (بارگذاری)

در هنگام ورود به سیستم معمولا ابتدا بخش Friends را مشاهده می‌کنید. این بخش شامل فهرستی از دوستان شماست که اخیرا تصاویر یا فایل‌های ویدئویی را در استوری خود آپلود کرده‌اند. در صورتی که هریک از افراد لیست دوستان شما لایوی اینستاگرامی از طریق صفحه‌ی خود منتشر کند، بالای قسمت Friends نام کاربری آن شخص را به همراه آیکون لایو مشاهده خواهید کرد، که با کلیک روی این آیکون امکان تماشای لایو شخص مورد نظر برای شما فراهم خواهد بود.

روش تماشای لایو اینستاگرام در کامپیوتر یا مک

در صورتی که هیچ کدام از دوستان شما لایوی را درحال انتشار نداشته باشند، شما قادر هستید با کلیک روی آیکون چشم از قسمت بالا و سمت چپ صفحه‌ی اینستاگرام لایوهای ذخیره شده در بخش استوری را تماشا کنید.

نکته‌ای باید یادآور شویم این‌ است که برخی از کاربران در هنگام استفاده از این افزونه، با پیام و پیشنهادی مبنی بر دانلود فایلی exe مواجه شده‌اند، که ممکن است فایلی تخریبی باشد و در صورت برخورد با آن از دریافت فایل مورد بحث حتما خودداری کنید.

تماشای لایو اینستاگرام از طریق برنامه‌های دیگر

تماشای لایو اینستاگرام از طریق برنامه‌های دیگر

برنامه‌های دیگری نیز به منظور تماشای لایو اینستاگرام عرضه شده‌اند که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به Loola.Tv اشاره کرد. با استفاده از این برنامه شما قادر خواهید بود لایو اینستاگرام را از طریق دسکتاپ تماشا کنید. نکته‌ای که در رابطه با این ابزار باید عنوان کرد این است که این نرم‌افزار برای تولیدکنندگان محتوا کاربرد دارد نه فالوئرهایی که صرفا قصد تماشا دارند.

نرم‌افزار دیگری که در این قسمت به آن اشاره می‌کنیم Devanco نام دارد. این برنامه ابزاری بسیار مفید و کاربردی برای تماشای لایو اینستاگرام است. همچنین از طریق آن قادر خواهید بود فیلم‌های خود را در IGTV به اشتراک بگذارید و یا تصاویر و فایل‌های ویدئویی منتشر شده در اینستاگرام را دانلود کنید. علاوه بر این استفاده از این ابزار امکان مشاهده استوری افراد مختلف و پیدا کردن فیلم‌ها و تصاویر تازه منتشر شده را به شما خواهد داد.

چگونه لایو اینستاگرام را در برنامه‌های مختلف پیدا کنیم

چگونه لایو اینستاگرام را در برنامه‌های مختلف پیدا کنیم

برای پیدا کردن لایو اینستاگرام با صرف نظر از اینکه از چه برنامه‌ای استفاده می‌کنید، روش‌های ساده‌ای وجود دارد که همگی در افزونه‌های اشاره شده در این مطلب کارایی دارند.

استوری اینستاگرام: با وارد شدن به برنامه‌ مورد نظر از طریق کامپیوتر خود، احتمالا با یک ردیف از آواتارها که شامل حلقه‌ها و دایره‌های رنگی هستند مواجه خواهید شد که بخش استوری را نمایش می‌دهند و رد صورتی که یکی از دوستان شما لایوی را منتشر کند از این بخش از طریق آیکون لایو به شما اطلاع رسانی می‌شود.

پخش مجدد لایو: در صورتی که موفق به مشاهده‌ی لایو اینستاگرامی کاربری نشدید، می‌توانید با مراجعه به بخش استوری‌ها در صورت ذخیره‌ی لایو آن را مشاهده کنید. البته پس از 24 ساعت لایو منتشر شده به صورت پیش‌فرض از دسترس خارج می‌شود.

یافتن افراد جدید: با مراجعه به نوار جست‌وجوی اینستاگرام قادر خواهید بود لایو افراد دیگر را نیز مشاهده کنید.

همچنین بخوانید و بیشتر بدانید:

چگونگی استفاده از اینستاگرام در کامپیوتر

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.