تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

چگونه یک فایل را در Mac فشرده کنیم یا به حالت Zip در بیاوریم؟

فشرده سازی فایل‌های الکترونیکی در مک (Mac)

تمامی کاربران از جمله mac معمولا تمام افراد به دلایل مختلف مثل سهولت در جابجایی اطلاعات و فایل‌ها، برای سازماندهی اطلاعات پشتیبان گیری شده و بکاپ‌ها و صرفه جویی در فضای ذخیره سازی دستگاه فایل‌های الکترونیکی را فشرده یا “zip” می‌کنند.

دلیل شما برای انجام این کار هر چه که باشد، خبر خوب این است که نیازی به دانلود و نصب نرم افزار‌های اضافی دیگری برای فشرده سازی فایل‌های خود در سیستم‌عامل macOS ندارید. دلیل این امر این است که اپل توانایی داخلی فشرده سازی فایل‌ها را در مک ایجاد کرده است و به شما این امکان را می‌دهد تا با سرعت فایل‌های تکی، فایل‌های گروهی با تعداد متفاوت یا کل پوشه‌ها را فشرده سازی کنید. در ادامه نحوه انجام این کار گفته شده است.

فایل زیپ چیست؟

ارسال فایل‌های حجیم، به‌خصوص با اینترنت موجود در کشور ما، ممکن است بسیار آزاردهنده و زمان‌بر باشد. ارسال‌های فایل‌های موزیک و موسیقی بسته به فرمت آن‌ها می‌تواند ساعت‌ها نیز به طول بیانجامد. تنها راه باقیمانده برای شما در این صورت فشرده کردن فایل‌ها یا حذف فایل‌های اضافی است که درنهایت تا حدودی حجم فایل نهایی را کاهش دهد. فشرده‌سازی فایل‌ها در فرمت‌هایی همچون RAR و ZIP صورت می‌گیرد. بعد از دانلود یک فایل فشرده‌شده باید آن را اکسترکت یا به‌اصطلاح دیگر «unzip» کنید تا بتوانید به محتویات دسترسی داشته باشید.

چگونه یک فایل یا پوشه را در مک فشرده کنیم؟

1. روی نماد Finder در Mac’s Dock کلیک کنید.

2. روی فایل یا پوشه‌ای که می‌خواهید آن را فشرده کنید راست کلیک (یا کنترل کلیک) کنید.

3. از منو، [نام فایل] Compress یا [تعداد فایل] Compress را انتخاب کنید.

 

چگونه یک فایل را در Mac فشرده کنیم یا به حالت Zip در بیاوریم؟

 

4. فایل زیپ در همان محل برای شما از فایل مذکور ایجاد شده است.

اگر یک فایل را فشرده کنید، آرشیو zip به همان نام ساخته خواهد شد و یک پسوند zip اضافه می‌کند. اگر بیش از یک پرونده یا پوشه را فشرده کرده باشید، بایگانی zip به طور پیش فرض “Archive.zip” نامگذاری می‌شود.

نحوه خارج کردن یک فایل یا پوشه از حالت فشرده یا Zip در مک

 

چگونه یک فایل را در Mac فشرده کنیم یا به حالت Zip در بیاوریم؟

 

از بین بردن حالت فشرده یا زیپ یم فایل بایگانی شده به راحتی دوبار کلیک کردن روی یک پرونده فشره یا zip است و می‌توانید این کار را هر موقع که نیاز داشتید انجام دهید. روی فایل موردنظر راست کلیک کرده و از منوی Open With، گزینه Archive Utility یا هر اپلیکیشن شخص ثالث آن‌زیپ کننده را انتخاب کنید. سیستم‌عامل مک به‌صورت خودکار در همان مکان یک فولدر جدید حاوی فایل‌های آن‌زیپ شده را ایجاد می‌کند.

 

چگونه یک فایل را در Mac فشرده کنیم یا به حالت Zip در بیاوریم؟

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.