تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

کره جنوبی محققان سامسونگ را متهم به نشت فناوری OLED به چین می‌کند

نشت فناوری OLED به چین

دو محقق در زمینه‌ی نمایشگر‌های سامسونگ و یک مقام شریک خارجی در اواخر هفته گذشته دستگیر شدند. پس از آن که دادستان کره جنوبی آنها را به جاسوسی شرکتی به نفع چین متهم کرد. هویت این بازداشت شدگان مورد نظر 46 و 37 ساله فاش نشده است، در حالی که مقامات فقط بازداشت هر دو مقام ارشد در شرکت را تأیید کردند.

طرف بازداشت شده مدیر تولید کننده تجهیزات نمایش در سامسونگ است که در گذشته با آن همکاری داشت. میزان کامل نقش آنها در این اتفاق ناشناخته مانده است زیرا تنها به عدم محافظت از نشت فن آوری حساس متهم شده اند.

رسانه‌های کره جنوبی گزارش دادند که این پرونده حول استفاده پیشگام سامسونگ از چاپ جوهر افشان به عنوان روشی برای تولید OLED می‌چرخد. به طور خاص، دادستان کره‌ای معتقد است که این دو محقق مشخصات فرآیند را که Samsung Display در نیمه دوم سال گذشته با آنها تجربه کرده است، فاش کردند. چند مقام بلندپایه شرکت تابعه شرکت چینی در مرکز ادعاهای سرقت فناوری نیز به دنبال تحقیقاتی بازداشت شدند.

فناوری سرقت شده می‌تواند هزینه تولید تلویزیون OLED را تا 20٪ کاهش دهد

دلایل بیشماری وجود دارد که چرا چاپ جوهر افشان بعنوان آینده تولید حجم OLED مدتی است مورد حمایت قرار گرفته است، اما عامل شماره یک کاهش هزینه‌هاست. برآورد تحلیلگران نشان می‌دهد که تولید یک تلویزیون 65 اینچی 4K با فناوری چاپ جوهر افشان در مقایسه با فرآیند به اصطلاح WOLED که امروزه در حال استفاده است، می تواند تا 20٪ ارزانتر باشد. به طور طبیعی، صرفه جویی در هزینه‌ها و مسائل اقتصادی در اینجا نقش اصلی را بازی می‌کند و بازده‌ها با اندازه پانل‌های کوچکتر بصورت نمایی کاهش می‌یابد. با این حال، این روند هنوز در حال بهبود است.

سامسونگ در سه سال گذشته، بیش از 10 میلیارد وون، معادل 8.5 میلیون دلار، برای محقق کردن این فناوری سرمایه گذاری کرده است. پیشگام شدن در تولید انبوه، یکی از تنها راه‌هایی است که این شرکت را با توجه به رقابت روزافزون با تولید کنندگان چینی، می‌تواند در بازار OLED رقابتی حفظ کند. انتظار می‌رود سامسونگ صفحه نمایش تکنیک‌های چاپ جوهر افشان را در عملیات تولید OLED خود از اوایل ماه اکتبر به اجرا درآورد و این فرآیند هم اکنون در حال انجام است تا اولین شرکتی باشد که این کار را انجام داده است. علاوه بر چین، همین فناوری در حال حاضر نیز در ژاپن و تایوان مورد تحقیق قرار می‌گیرد.

این مورد را به سختی می‌توان اولین نمونه سرقت فناوری مدرن سامسونگ توسط شرکت های چینی به حساب آورد. در واقع، این  موضوع حتی اولین موردی نیست که مربوط به فناوری‌های OLED باشد. در دو سال گذشته نیز کره جنوبی 11 نفر را به چنین اتهامات مشابهی متهم کرده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.