تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

گلکسی فولد 2 دارای دو باتری با ظرفیت ترکیبی 4365 میلی‌آمپرساعت

باتری گلکسی فولد 2

دومین گوشی هوشمند تاشو سامسونگ، گلکسی فولد 2 (Galaxy Fold 2)، پیکربندی باتری شبیه به نسخه اصلی گلکسی فولد را خواهد داشت. ظرفیت نهایی باتری گلکسی فولد 2، با ترکیب دو باتری جداگانه به ظرفیت 4365 میلی‌آمپرساعت می‌رسد. ظرفیت باتری این مدل، از ظرفیت نسخه‌ی اصلی گلکسی فولد، با ظرفیت باتری 4380 میلی‌آمپرساعت کمتر است.

با توجه به چند عکس منتشر شده از صفحه توییتر _the_tech_guy، گلکسی فولد 2 سامسونگ دارای یک باتری اصلی 2275 میلی‌آپرساعتی همراه با باتری ثانویه 2090 میلی‌آپرساعتی است. در مقابل، گلکسی فولد اصلی یک باتری 2135 میلی‌آمپرساعتی را با یک باتری 2245 میلی‌آمپرساعتی ترکیب می‌کند.

آیا عمر باتری در گلکسی فولد 2 مشابه مدل قبلی خواهد بود؟

گلکسی فولد اصلی دستگاه کاملی نیست، اما در بررسی‌های صورت گرفته با وجود مشخصات دیوانه‌وار مانند دو نمایشگر و شش دوربین، از عمر باتری خوبی بهره می‌برد. سیستم باتری دوگانه گلکسی فولد با ظرفیت ترکیبی 4380 میلی‌آمپرساعت، یا 43535 میلی‌آمپرساعت در مدل گلکسی فولد 5G، به خوبی دستگاه را تغذیه می‌کند. اما آیا این امر برای گلکسی فولد 2 صادق است؟

پیشبینی می‌شود که گلکسی فولد 2 ابعادی مشابه مدل قبلی داشته باشد، بنابراین منطقی است که فاقد فضای فیزیکی لازم برای قرار گرفتن  باتری بسیار بزرگتر باشد. در عمل، اختلاف 15 میلی‌آمپرساعتی بین مدل موجود و گلکسی فولد 2 به هیچ وجه تفاوت قابل ملاحظه‌ای نخواهد بود. بنابراین تنها راه برای دستیابی به عمر باتری بهتر در گلکسی فولد 2، استفاده از بهینه سازی بیشتر و چیپست با کارآیی بهتر است. علاوه بر این، گلکسی فولد 2 می‌تواند از فناوری LTPO برای نمایشگر خود استفاده کند. به کار بردن این فناوری به تنهایی می‌تواند در مدیریت بهتر انرژی به مقدار 15 تا 20 درصد کمک کند.

از یک طرف، این پیشرفت‌ها در کنار هم باید به استقلال بهتر منجر شود، اما از سوی دیگر، از صفحه نمایش بیرونی گلکسی فولد 2 نیز انتظار می‌رود که به طور قابل توجهی بزرگتر باشد. با توجه به نکات گفته شده، هنوز خیلی زود است که چگونگی عملکرد گلکسی فولد 2 را تعیین کنیم. بنابراین باید منتظر انتشار سامسونگ در ماه اوت تا سپتامبر باشیم و پس از آن در نهایت می‌توانیم عمر باتری را بین مدل قدیمی و جدید مقایسه کنیم.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.