تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

عملکرد بهتر گلکسی نوت 20 اولترا از S20 در نوسازی تصویر با نرخ 120 هرتز

عملکرد بهتر گلکسی نوت 20 اولترا در نوسازی صفخه نمایش در مقایسه با گلکسی S20 اولترا

همانطور که می‌دانید سری گلکسی S20 و گلکسی نوت 20 اولترا سامسونگ به نمایشگرهای 120 هرتزی مجهز شده‌اند، اما راهی که آنها برای دستیابی به این نرخ نوسازی تصویر طی می‌کنند بسیار متفاوت است. همه این دستگاه‌ها از فناوری نمایشگر سوپرآمولد بهره می‌گیرند، اما گفته می‌شود که گلکسی نوت 20 اولترا جدیدتر سامسونگ از یک صفحه باریک LTPO استفاده می‌کند که سرعت تازه سازی متغیر را ممکن می‌کند و از راندمان انرژی بالاتری برخوردار است. ما در عمل متوجه می‌شویم که گلکسی نوت 20 اولترا در مقایسه با خواهر و برادرهای قدیمی خود، به راحتی نوسازی نمایشگر با سرعت 120Hz را با ظرافت بسیار بیشتری کنترل می‌کند.

دستگاه شما چه گلکسی S20، S20 پلاس یا S20 اولترا باشد، بسیاری از شما آگاه هستید که هرگاه سطح باتری آن به 5 درصد کاهش یابد، نرخ نوسازی گوشی به طور خودکار از 120 هرتز به 60 هرتز تغییر خواهد کرد. به همین ترتیب، اگر سخت افزار دستگاه به دمای خاصی برسد، نرخ این پرچم‌داران به 60 هرتز کاهش می‌یابند و می‌توانیم فرض کنیم که این محرک‌های اتوماتیک برای جلوگیری از تخلیه باتری و یا گرمای بیش از حد اجرا شده اند. در همین حالت مشابه، این موارد در گلکسی نوت 20 اولترا و حالت 120 هرتز آن اعمال نمی‌شود و در دمای بالاتر از گلکسی S20 و شارژ کم ما با افت نرخ نوسازی تصویر رو به رو نخواهیم شد.

گلکسی نوت 20 اولترا در دمای بالاتر نیز با سرعت تازه سازی 120 هرتز کار می‌کند

به نظر می‌رسد که سامسونگ از راهکارهای عملی بهره‌برداری از انرژی LTPO استفاده می‌کند و به محض اینکه گلکسی نوت 20 اولترا را با سرعت 120 هرتز تنظیم کنید، این دستگاه حتی پس از رسیدن باتری به سطح معینی، به طور خودکار به 60 هرتز باز نمی گردد و در عوض، گلکسی نوت 20 اولترا با نرخ تازه سازی انتخاب شده کار می‌کند تا زمانی که کاربر در غیر این صورت مشخص کند یا دستگاه به دمایی مشخص برسد.

در حقیقت، گلکسی نوت 20 اولترا دقیقاً مانند سری گلکسی S20 از درجه حرارت نسبتا پایینی برخوردار است. فقط در صورت گرم شدن دستگاه، پایین آمدن سرعت تازه سازی تصویر باعث کاهش دما می‌شود. با این حال، به نظر می‌رسد که گلکسی نوت 20 اولترا در دماهای بالاتر، بهتر از سری گلکسی S20 می‌تواند نرخ نوسازی 120 هرتز را مدیریت کند.

ما حالت نمایشگر 120 هرتزی را در هر دو گلکسی S20 اولترا و گلکسی نوت 20 اولترا کنار هم آزمایش کردیم تا مشخص کنیم این دو دستگاه قبل از بازگشت به حالت 60 هرتز چقدر داغ می‌شوند.

نتایج: گلکسی S20 اولترا با رسیدن به دمای 40 درجه به طور خودکار از 120 هرتز به 60 هرتز تغییر می‌کند. در همین حال، گلکسی نوت 20 اولترا تا به دمای 43 درجه سانتیگراد یا بالاتر نرسد، به 60 هرتز باز نمی‌گردد.

در کل، به نظر می‌رسد که نرخ نوسازی 120 هرتز در دمای بالاتر برای گلکسی نوت 20 اولترا مشکل کمتری باشد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.