تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

گلکسی A42 راه را برای گوشی‌های سامسونگ 5G با قیمت پایینتر هموار می‌کند

گلکسی A42 سامسونگ

جاه طلبی‌های شرکت سامسونگ در تولید گوشی‌های 5G برای همه آشکار است. اولین گوشی هوشمند 5G این غول کره‌ای گلکسی S10 5G بود و سامسونگ این هدف را با مدل‌های 5G در سری گلکسی نوت 10 و گلکسی S20 دنبال کرد. سامسونگ همچنین در تلاش است تا به فناوری مناسب‌تری در نسخه‌های میان‌رده گلکسی A51 و گلکسی A71 برسد که از استاندارد نسل پنجم برای شبکه‌های تلفن همراه پشتیبانی کند و تجربه ثابت کرده که این شرکت می‌تواند در دستیابی به این هدف بعدی گام‌های مثبتی بردارد.

سامسونگ فعالیت‌های خود را در حوزه‌ی توسعه‌ی اینترنت 5G برای سری A گلکسی در سال 2021 آغاز کرده است. دستگاه مورد نظر ما با شماره مدل SM-A426B و مطابق سیستم فعلی سامسونگ برای نامدهی شماره مدل‌ها برای گوشی‌ها، SM-A426B باید نوع بین المللی گلکسی A42 5G باشد.

گلکسی A42 میان‌رده‌ای با قابلیت 5G

جالب است که ما هیچ مدرکی مبنی بر اینکه گلکسی A42 یا (Galaxy A42 5G) با اینترنت LTE عرضه می‌شود نمی‌توانیم پیدا کنیم و این باعث می‌شود که تصور کنیم سامسونگ می‌تواند گوشی‌های 5G میان‌رده را در سال آینده به مخاطبان گسترده‌تری عرضه کند. البته بدون شک گلکسی A42 غیر 5G نیز عرضه خواهد شد. از آنچه ما می‌شنویم، این دستگاه دارای 128 گیگابایت حافظه داخلی است که برای یک گوشی در این رده قابل توجه است، زیرا گلکسی A41 دارای 64 گیگابایت حافظه است. این گوشی در رنگ‌های خاکستری، سیاه و سفید عرضه خواهد شد.

گوشی‌هایی که فقط قابلیت 5G را دارا هستند، با شبکه‌های 4G یا LTE هم سازگار هستند، بنابراین می‌توان در بازارهایی که شبکه 5G در آن وجود ندارد، از آنها استفاده کرد. با این حال، سامسونگ تاکنون با راه اندازی انواع ورژن‌های 5G و LTE شکاف موجود در بازار را پر کرده است. این رویکرد برای سری گلکسی S20 و همچنین گلکسی A51 و گلکسی A71 انجام شده است.

در مورد سری‌ A گلکسی 2021 و به خصوص گلکسی A42 5G، ما در روز‌های ابتدایی به سر می‌بریم. گوشی های جدید گلکسی A حداقل تا پایان سال جاری ارائه نمی‌شوند، بنابراین می‌تواند تغییرات زیادی در این مدت بوجود بیاید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.