تیک ست
تیک ست - بروز ترین و جدید ترین اطلاعات دنیای موبایل و تکنولوژی

گوشی‌های هوآوی در سال 2021 با سیستم‌عامل HarmonyOS به بازار می‌آیند

گوشی‌های هوآوی با سیستم‌عامل HarmonyOS

اخبار و شایعات در ماه‌های گذشته حکایت از این داشت که شرکت چینی هوآوی به دلیل مشکلات و تحریم‌های به وجود آمده‌ی اخیر قصد دارد سیستم‌عامل اختصاصی خود را در اسمارت‌فون‌های خود استفاده کند. این خبر به تازگی از سوی مدیرعامل این شرکت تایید شده و باید منتظر ورود گوشی‌ها هوآوی در سال آینده‌ی میلادی با سیستم عامل HarmonyOS به بازار باشیم.

طبق اعلام مدیر عامل هوآوی، این شرکت گوشی هوشمندی را با سیستم‌عامل هارمونی OS تولید کرده و به دلیل برخی از توافقات صورت گرفته با گوگل عرضه‌ی این محصول به جای سال جاری به سال 2021 موکول شده است. بنابراین برای آشنایی با اولین گوشی هوآوی که مجهز به سیستم‌عامل اختصاصی این شرکت است باید تا سال آینده منتظر بمانیم.

در حال حاضر برخی از دستگاه‌های شرکت‌ هوآوی از سیستم‌عامل اختصاصی این شرکت بهره می‌برند. از جمله می‌توان به تلویزیون‌های ارائه شده توسط این شرکت اشاره داشت. قرار است در تاریخ 10 سپتامبر سال جاری نسخه‌ی جدیدی از هارمونی OS ارائه شود که دستگاه‌های بیشتری از هوآوی را پوشش می‌دهد.

نسخه‌ی به‌روزرسانی شده‌ی سیستم‌عامل هارمونی OS با نام HarmonyOS 2.0 ارائه خواهد شد و گفته می‌شود که در اسمارت‌واچ‌ها، رایانه‌های شخصی، دستبندهای هوشمند و محصولات هوآوی در زمینه‌ی اتومبیل به کار گرفته خواهد شد.

این طور که به نظر می‌رسد هوآوی قصد توسعه‌ی بیشتر سیستم‌عامل اختصاصی خود را دارد و احتمالا در آینده‌ای نزدیک شاهد استفاده از HarmonyOS در تمامی محصولات این شرکت چینی خواهیم بود.

تحریم‌های امریکا علاوه بر محروم کردن هوآوی در زمینه‌ی استفاده از خدمات موبایلی گوگل یا GMS، مشکلات فراوانی را برای این شرکت در راستای تهیه و تامین سخت‌افزارهای مورد نیاز خود به وجود آورده است. از این رو شرکت TSMC به ارتباط خود با هوآوی پایان داد و تراشه‌ی کایرین 9000 آخرین تراشه‌ی پرچم‌دار کایرین خواهد بود.

پیشی گرفتن هوآوی از سامسونگ برای اولین بار!

گفته می‌شود هوآوی برای تامین تراشه‌های مورد نیاز خود قصد همکاری با مدیاتک را دارد که البته با توجه به تحریم‌های امریکا علیه این شرکت امری بعید به نظر می‌رسد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.