تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

شرکت اچ تی سی با گوشی تاشو جدید به بازار اسمارت فون ها برمیگردد

گوشی تاشو جدید اچ تی سی

در حالی که HTC در مدت های اخیر نسبتا با گوشی های هوشمند خود در حاشیه بازار اسمارت فون ها بوده است، مدیر عامل این شرکت عنوان کرد که قصد دارند تا سال 2025 بخش گوشی های هوشمند خود را به سودرسانی قابل قبول برسانند. به تازگی اما یک حق اختراع جدید حکایت از آن دارد که شرکت اچ تی سی با گوشی تاشو جدید خود به بازار بازخواهد گشت.

همان طور که گفتیم شرکت اچ تی سی روی گوشی جدید تاشو خود در حال کار کردن است. در اواخر سال 2019، شرکت HTC حق اختراع یک اسمارت فون تازه را به WIPO یعنی دفتر مالکیت معنوی جهانی ارائه داده بود که در نهایت در آگوست سال جاری میلادی طرح مورد بحث منتشر شد. بر اساس اخباری که از LetsGoDigital منتشر شده است گوشی ثبت شده، یک گوشی هوشمند با طراحی تاشو است. این دستگاه بر خلاف Moto Razr 2019 به درون تا نمیشود و به عقب تا میشود.

گوشی تاشو جدید اچ تی سی

 

 

داشتن نمایشگر در بیرون برای گوشی هوشمند این امکان را میدهد تا در زمان جمع شدن گوشی نمایشگر جلو و عقب دستگاه را پوشش دهد. این طرح را شاید بتوان تا حدودی مشابه گوشی های هوآوی میت ایکس و هوآوی میت ایکس اس در نظر گرفت چرا که این گوشی ها نیز دارای نمایشگر در قسمت بیرونی خود میباشند. با وجود اینکه طراحی گوشی تاشو جدید شرکت اچ تی سی میتواند در نوع خود جالب توجه باشد اما چنین حالت طراحی ای شاید موجب آسیب پذیری بیشتر صفحه نمایش دستگاه در صورت قرار گرفتن در جیب در طول مدت طولانی شود. به نظر میرسد با توجه به اسناد منتشر شده شرکت HTC تمرکز خود را بیشتر روی مکانیسم لولای دستگاه جدید گذاشته است.

اسناد مربوط به اولین اسمارت فون تاشو HTC هنوز در مراحل اولیه آن است و هنوز مشخص نیست که این شرکت واقعا قصد ساخت چنین گوشی ای را با طراحی مطرح شده دارد یا خیر. به هر حال اگر اچ تی سی بخواهد دوباره وارد بازار جهانی گوشی های هوشمند شود ارائه محصولات جدید و خلاقانه ضروری به نظر میرسد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.