شیائومی گوشی های هوشمند زیادی را با مارک های مختلف برای بازارهای مختلف منتشر کرده است، با این حال برخی از این گوشی های هوشمند با تغییر نام تجاری دستگاه های قبلی وارد بازار می شوند. امسال برای زیر برند Poco بسیار مثمر ثمر بوده است، اما این شرکت هنوز کارهای زیادی در سال جاری دارد. به گفته مدیر بازاریابی محصولات PocoGlobal و سخنگوی جهانی این شرکت، دستگاه هایی برای عرضه آماده شده اند. در همین راستا گوشی جدید پوکو توانست تاییدیه گواهینامه EEC را دریافت کند.

گوشی جدید پوکو

گزارش هایی وجود دارد که به نظر می رسد شماره مدل مشابه دستگاه شیائومی از قبل موجود باشد. طبق گمانه زنی ها، این مدل می تواند ردمی نوت 10 باشد. وجود دستگاه های مشابه بین مارک های شیائومی امری اجتناب ناپذیر است. به این دلیل که همه آنها از یک کارخانه و زنجیره تأمین استفاده می کنند.

Poco استراتژی تغییر نام تجاری را ادامه می دهد

تعدادی از مدل های Poco همان دستگاه های Redmi هستند که با تغییر نام تجاری عرضه می شوند. آنوج شارما، مدیر منطقه ای Poco، در یکی از مصاحبه های خود توضیحی در مورد چرایی شرکت در این مسیر ارائه داده است.

به گفته وی در حال حاضر Poco هنوز یک برند جوان است و تولید دستگاه های جدید برای هر سری کار ساده ای نیست. به همین دلیل است که مجبورند مدل های Redmi را به عنوان پایه یا پلتفرم بداهه با آنها استفاده کنند. خب این عمل در بازار گوشی های هوشمند کاملاً جدید نیست. وان پلاس وان بیشتر از اینکه متعلق به وان پلاس باشد، محصولی از اوپو بود. همین حرف را می توان در مورد بسیاری از گوشی های هوشمند ریلمی هم گفت. Anuj Sharma می گوید که این استراتژی به هیچ وجه چیز جدیدی نیست و به هیچ وجه پوکو تنها گوشی تولید شده با این استراتژی نیست.

علاوه بر این آنوج شارما معتقد است که این شرکت در آینده از استراتژی تغییر نام تجاری پیروی خواهد کرد. این بدان معناست که ما همچنان مدل های پوکو مبتنی بر گوشی های هوشمند شیائومی را خواهیم دید. وی همچنین تأیید کرد که آنها به نصب رابط کاربری MIUI بر روی دستگاه های خود ادامه خواهند داد، زیرا ایجاد سیستم عامل منحصر به فرد در برنامه های آنها برای آینده پیش بینی نشده است.

با این صحبت های مدیر اجرایی Poco، بعید به نظر می رسد که گوشی جدید پوکو در آینده یک دستگاه “جدید” باشد. طبق حدس و گمان ها احتمالاً این دستگاه یک برند جدید از سری ردمی نوت 10 است.