تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

گوشی هوآوی Nova 7 SE احتمالا به تراشه Dimensity 800U مجهز خواهد بود

گوشی هوآوی Nova 7 SE

تحریم های اعمال شده روی شرکت هوآوی بیشتر شده و اثرات تحریم های گذشته نیز ادامه دار و در حال افزایش است. از این رو با به پایان رسیدن تراشه Kirin 820 5G چینی ها مجبورند برای گوشی هوآوی Nova 7 SE نوا اس ای 7 5G از تراشه های دایمنسیتی 800U استفاده کنند.

به تازگی در لیست TEANAA محصول جدیدی از شرکت هوآوی دیده می‌شود. شماره مدل این محصول جدید به هیچ کدام از محصولات هوآوی نسبت داده نشده است اما برخی از کارشناسان و متخصصان فضای مجازی پیش بینی میکنند این محصول نسخه جدیدی از گوشی نوا اس ای 7 است که به تراشه جدیدی مجهز شده و راهی بازار خواهد شد.

وقتی اطلاعات موجود محصول جدید هوآوی در وب سایت TEANAA را با مشخصات فنی دستگاه Nova SE 7 5G تطبیق میدهیم از صحت این ادعا اطمینان پیدا میکنیم. چرا که هر دو گوشی دارای ابعاد یکسان، ظرفیت باتری برابر و مشخصات یکسان دیگری هستند. البته تفاوتی که در این بین مشاهده میشود تراشه استفاده شده در این دو دستگاه است.

در نسخه قدیمی تر نوا SE 7 از یک تراشه کرین 820 5G استفاده میشود و در نسخه جدیدتر چیپست دایمنسیتی 800U مورد استفاده قرار گرفته است.

تراشه گوشی هوآوی Nova 7 SE

آن طور که به نظر میرسد نوا اس ای 7 جدیدتر با قیمت کمتری به بازار ارائه خواهد شد. چرا که استفاده از تراشه دایمنسیتی 800U نسبت به تراشه Kirin 820 5G هزینه کمتری را برای هوآوی در پی خواهد داشت. اگر بخواهیم این دو تراشه را از نظر فنی مقایسه کنیم باید بگوییم که Kirin 820 5G دارای 4 هسته Cortex A76 با فرکانس 2.2 گیگاهرتز و 4 هسته A55 با فرکانس 1.84 گیگاهرتز است، در صورتی که پردازنده داینمسیتی 800U از دو هسته Cortex A76 و شش هسته A55 بهره میبرد.

به هر ترتیب به نظر میرسد روز به روز مشکلات هوآوی با توجه به تحریم های امریکا، برای تهیه تراشه های محصولات آینده خود بیشتر شود و این شرکت چینی دیگر امکان تولید تراشه های با کیفیت و رده بالای کرین را نخواهد داشت. باید منتظر ماند و دید چینی ها برای خروج از این بحران و تحریم چه فکری در سر دارند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.