شرکت سامسونگ سال گذشته اولین گوشی تاشو خود را با نام گلکسی زد فولد به بازار عرضه کرد. این گوشی مورد توجه بسیاری از کاربران دنیای موبایل و تکنولوژی قرار گرفت. با این حال اما نتوانست انتظارات را برآورده کند و مشکلات زیادی داشت. به نظر میرسد سامسونگ در گوشی تاشوی جدید خود Galaxy Z Fold 2 تا حد زیادی این مشکلات را برطرف کرده است. به تازگی جدیدترین گوشی تاشوی سامسونگ در آزمون تست مقاومت زاک نلسن حاضر شده است.

گوشی های تاشو نسل گذشته سامسونگ مشکلات فنی زیادی داشت. به علاوه بسیاری از کاربران به دلیل اطلاع نداشتن از صفحه محافظ ناخواسته به نمایشگر آسیب میرساندند. به همین خاطر کره ای ها مجبور به جمع آوری گلکسی زد فولد از بازار شدند. یوتیوبر معروف زاک نلسن اما به تازگی آزمایش JerryRigEverything را روی Galaxy Z Fold 2 انجام داد. با توجه به نتایج آزمایشات گوشی جدید از یکپارچگی ساختاری بهتری نسبت به محصول سال گذشته بهره میبرد.

گوشی Galaxy Z Fold 2

Galaxy Z Fold 2 Test

گلکسی زد فولد 2 دارای نمایشگر ثانویه 6.2 اینچی و نمایشگر اصلی 7.6 اینچی است. نمایشگر 6.2 اینچی و ثانویه این گوشی مقاومت و عملکردی شبیه گوشی های دیگر دارد. به این ترتیب که در فشار سطح 6 خش و خش های سطحی و در فشار سطح 7 خط و خش های عمیق برداشت. نتایج اما در مورد نمایشگر 7.6 اینچی و اصلی این گوشی متفاوت بود که البته کاملا طبیعی است.

نمایشگر اصلی با دولایه پلاستیکی و شیشه ای محافظت میشود. این نمایشگر با پنلی از نوع داینامیک آمولد 2X ساخته شده است. صفحه نمایش اصلی در فشار سطح 2 خط و خش های عمیقی برداشت. لایه محافظ شیشه ای این نمایشگر بسیار ظریف طراحی شده در هنگام تا شدن عملکرد خوبی داشته باشد. به همین خاطر این ظرافت باعث کاهش مقاومت آن شده است. اگر با ناخن انگشت هم کمی به این نمایشگر فشار وارد کنید ممکن است به طور دائمی صدمه ببیند.

در مرحله بعدی زاک نلسن کمی ماسه و سنگ کوچک روی صفحه اصلی Galaxy Z Fold 2 ریخت. پس از آن چند بار گوشی را باز و بسته کرد. لولاهای این گوشی اجازه ورود این گرد و خاک را به داخل گوشی ندادند. چرا که این لولاها به ترتیبی طراحی شده اند که در برابر گردو خاک مقاوم باشند.

حسگر اثر انگشت گلکسی زد فولد 2 در هنگام استفاده عملکرد مناسبی داشت. با انجام آزمایش خراشیدگی اما عملکرد آن مختل شد و قادر به تشخیص اثر انگشت نبود. در نهایت این گوشی جدید سامسونگ تست خمش معروف نلسن را نیز پشت سر گذاشت. این یوتیوبر کره ای را در طراحی و ساخت محصول جدید خود تحسین کرد.