تیک ست
تیک ست - بروز ترین و جدید ترین اطلاعات دنیای موبایل

گوگل اسیستنت امکان خرید از راه تطابق صوتی را آزمایش می‌کند

یس مچ یکی از قابلیت‌های گوگل اسیستنت می‌باشد

قابلیت تطابق صوتی گوگل اسیستنت اکنون می‌تواند امنیت خرید را از طریق دستیار صوتی خود، به عنوان بخشی از یک برنامه‌ی آزمایشی محدود تضمین کند. سخنگوی این شرکت در صحبتی با رسانه‌ی اندروید پلیس تایید کرد که این کارکرد جدید است و به منظور خرید امن در بلندگوهای هوشمند و نمایشگرهای هوشمند طراحی شده است. در حال حاضر این قابلیت، فقط به خریدهای دیجیتال درون برنامه از طریق گوگل پلی و همچنین سفارشات رستوران محدود شده است.

وقتی دستورالعمل نشان داده شده در صفحه پشتیبانی گوگل را برای فعال کردن این ویژگی دنبال کردیم، فقط گزینه‌ی فعال کردن اثر انگشت و اسکن چهره را مشاهده کردیم و امکان خرید از طریق ویس مچ (Voice Match) هنوز فراهم نشده است. به گفته‌ی برخی دیگر از کاربران، آنها موفق به دستیابی به منو ویس مچ در بخش تنظیمات گوگل اسیستنت شده‌اند ولی در هنگام تلاش برای فعال‌سازی این قابلیت، نرم افزار به صورت خودکار فریز شده و امکان استفاده از آن وجود نداشته است.

assistant payment voice match 2 300x157 - گوگل اسیستنت امکان خرید از راه تطابق صوتی را آزمایش می‌کند

 

عکس های منتشر‌شده توسط رسانه‌ی اندروید پلیس چگونگی تنظیم این قابلیت را نشان می دهد. این نرم افزار می گوید: “از صدای خود استفاده کنید تا تأیید کنید که شما در حال خرید با دستیار گوگل خود هستید “. همچنین هشدار می دهد که امنیت این ویژگی ممکن است کامل نباشد و همچنین خاطرنشان کرد: “ممکن است شخصی با صدای مشابه یا صدای ضبط شده بتواند خریدهای شما از طریق دستگاهتان را تأیید کند”.

اگرچه این روش ممکن است مطمئن ترین روش نباشد، اما استفاده از صدای خودتان برای ایجاد امنیت، بسیار راحت تر از واردکردن رمزعبور یا استفاده از اسکن چهره و اثرانگشت می‌باشد. پیش‌تر چنین کارکردی را برای دستیار آمازون دیده بودیم. دستیار صوتی الکسا به شما امکان می‌دهد ازطریق PIN امنیت خریدهایی را که با صدا انجام می‌دهید، افزایش دهید.

محدودیت سرویس پرداخت

ویس مچ یکی از قابلیت‌های گوگل اسیستنت می‌باشد که به دستیار هوشمند این امکان را می دهد تا صدای افرادی را که با آن تعامل برقرار می‌کنند، از یکدیگر تشخیص دهد. ماه گذشته، رسانه‌ی 9to5Google در گزارشی مدعی شد گوگل فرایند آموزشی ویس مچ را به‌روزرسانی کرده است تا این ابزار بتواند فرق بین صدای افراد مختلف را با دقت بسیار بیشتری تشخیص دهد. البته به‌نظر می‌رسد گوگل برای جلوگیری از هرگونه مشکل برخی محدودیت‌ها برای سرویس در نظر گرفته است. گوگل در گفت‌و‌گو با اندروید پلیس می‌گوید مقدار پولی را  که از طریق ویس مچ می‌توانید خرج کنید محدود کرده است.

گوگل سالانه مراسمی با عنوان I/O با تمرکز بر توسعه‌دهندگان برگزار می‌کند. مراسم امسال که برگزاری‌اش برای اوایل ماه جاری میلادی تعیین شده بود، به‌دلیل دنیاگیری ویروس کرونا به‌طورکامل لغو شد. گفته می‌شود گوگل قصد داشته قابلیت پرداخت ازطریق ویس مچ را در Google I/O 2020 رسما معرفی کند.اهالی مانتین‌ویو تابه‌حال نگفته‌اند که چه زمانی قصد دارند تا قابلیت جدید ویس مچ را به‌طور عمومی دردسترس قرار دهند؛ بااین‌حال، احتمال می‌دهیم این قابلیت جدید هنگام برگزاری رویداد انتشار نسخه‌ی بتای اندروید ۱۱ در ۳ ژوئن ۲۰۲۰ (۱۴ خرداد ۱۳۹۹) رسما معرفی و تاریخ انتشارش مشخص شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.