تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

یک شرکت نوآور دیگر، از فعالیت در صنعت عکاسی در گوشی‌های هوشمند انصراف داد

شرکت Light

Light، شرکت سازنده‌ی ماژول پنج دوربین عقب منحصر به فرد در نوکیا ۹، از تلاش غیر متعارف خود برای انقلابی کردن دوربین عقب گوشی‌ها دست کشید. این شرکت در بیانیه‌ای اعلام کرده است که دیگر در صنعت گوشی‌های هوشمند فعالیت نمی‌کند.

Light برای غلبه بر محدودیت‌های سنسورهای دوربین کوچک مانند آنچه در گوشی‌های ما وجود دارد، با چیدن تعداد زیادی دوربین بر روی یک دستگاه که هر کدام دارای فاصله کانونی متفاوتی هستند، و ترکیب کردن داده‌ها از تمام این ماژول‌ها قصد داشت تا این ضعف را از بین ببرد. مدل مفهومی این طرح، دوربین 2 هزار دلاری L16 است.

در نگاه اول L16 را به عنوان یک شگفتی مهندسی می‌توان در نظر گرفت که در واقع کیفیت تصویر بهتری نسبت به اکثر گوشی‌های همراه دارد. اما همچنان در پشت دوربین‌های دیجیتال و DSLR قرار می‌گیرد و به وضوح مشخص است که کارایی بالایی نسبت به این دوربین‌ها ندارد.

دوربین ۲۰۰۰ دلاری L16 با ۱۶ ماژول
دوربین ۲۰۰۰ دلاری L16 با ۱۶ ماژول

پس از آن، Light با نوکیا ۹ همکاری کرد و این تعامل تا جایی پیش رفت که یک تراشه‌ی سفارشی ساخت که به پردازنده اسنپدراگون تلفن کمک کرد تا با موفقیت و به صورت همزمان از ۵ دوربین عقب خود اطلاعات را ضبط کند. نوکیا ۹ در زمینه عکس‌برداری بسیار خوب عمل کرد و در حوزه‌ی درک عمق تصویر، بیش از همه در دوربین‌های موبایل، عمل‌کرد بهتری داشت.

اما در زمان رونمایی نوکیا ۹، سازندگان گوشی‌های دیگر مانند گوگل، اپل و هوآوی قبلاً سحر و جادو مخصوص به خود را با HDR هوشمند پیدا کرده بودند و می‌توانستند چندین عکس را در یک عکس قرار دهند. در واقع عکس‌های گرفته شده با نوکیا 9 خیلی برجسته نیستند. بدتر از آن، جمع آوری داده‌ها از پنج دوربین ۱۲ مگاپیکسلی منجر به کند شدن زمان ضبط و پردازش می‌شد. این بدان معناست که شما در معرض خطر گم شدن یک عکس گرفته شده به صورت متوالی هستید.

اخیرا، سنسورهایی با اندازه بزرگ برای یافتن کیفیت و جزئیات بیشتر تصاویر در گوشی‌های هوشمند پیدا وجود دارند و شرکت‌ها در حال دستیابی به روش‌های هوشمندانه برای دستیابی به سیستم‌های بزرگنمایی پریسکوپی هستند.

این مسئله باعث شد تا Light در مسیر Lytro (شرکتی دیگر که زمانی از فناوری عکاسی پیشگامانه استفاده می‌کرد) قرار بگیرد و مسیر را به طور قابل توجهی تغییر دهد. وب‌سایت Light عنوان کرده که این شرکت اکنون روی درک عمق 3D در زمان واقعی متمرکز شده است که وسایل نقلیه را قادر می‌سازد تا مانند انسان‌ها ببینند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.