تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

سامسونگ بهترین فروشنده گوشی های هوشمند اروپا در سه ماهه سوم 2020

سامسونگ بهترین فروشنده گوشی های هوشمند

به تازگی موسسه تحقیقاتی Canalys گزارشی درباره آمار فروش بزرگترین تولیدکنندگان گوشی های هوشمند در اروپا منتشر کرده است. این گزارش مربوط به سه ماهه سوم سال میلادی 2020 است. بر اساس این گزارش شرکت سامسونگ بهترین فروشنده گوشی های هوشمند در اروپا شناخته شد.

آمار فروش اروپا
پرفروش ترین گوشی های هوشمند اروپا

مطابق با گزارش موجود آمار فروش سامسونگ نسبت به زمان مشابه سال گذشته 3 درصد افزایش داشته است. به این ترتیب سامسونگ همچنان بهترین فروشنده گوشی های هوشمند قاره اروپا در چارک سوم 2020 است و کره ای ها سهم 34 درصدی از بازار فروش گوشی های هوشمند اروپا را در اختیار دارند.

سامسونگ بهترین فروشنده گوشی های هوشمند

شرکت اپل پس از سامسونگ در رتبه دوم رده بندی منتشر شده از Canalys قرار دارد و در سه ماهه سوم 2020 حدود 19 درصد از بازار گوشی های هوشمند اروپا را به خود اختصاص داده است. این غول امریکایی دنیای فناوری با رشد 9 درصدی نسبت به آمار فروش مشابه سال قبلی خود مواجه شده است. البته با ورود گوشی های آیفون 12 به بازار انتظار افزایش آمار فروش اپل کاملا منطقی است.

در لیست بهترین فروشنده گوشی های هوشمند اروپا پس از سامسونگ و اپل شرکت شیائومی قرار دارد. شیائومی نیز در حدود 19 درصد از سهم فروش بازار را به خود اختصاص داده است. چینی ها با رشد سرسام آور و فوق العاده 91 درصدی توانسته اند این جایگاه را به دست بیاورند. البته بیشترین رشد در آمار منتشر شده به شرکت چینی اوپو برمیگردد که 3 درصد از سهم بازار اروپا را در اختیار گرفته است. چینی های اوپو با رشد فروش 396 درصدی موفق به کسب جایگاه پنجم شده اند.

در گزارش منتشر شده شرکت هوآوی جایگاه چهارم را در اختیار دارد. این شرکت با افت فروش 31 درصدی روبه رو شده است. افت فروش هوآوی بدون شک به عدم استفاده از خدمات موبایلی گوگل و تحریم های ایالات متحده امریکا بی مربوط نیست.

پرفروش ترین گوشی های هوشمند اروپا
پرفروش ترین گوشی های هوشمند اروپای غربی

رتبه بندی پرفروش ترین گوشی های هوشمند در اروپای غربی مشابه آمار کل قاره اروپا است. اما بیشترین فروش اوپو در این ناحیه است که با رشد بی نظیر 942 درصدی روبه رو شده است.

آمار فروش گوشی های هوشمند اروپا
پرفروش ترین گوشی های هوشمند در اسپانیا

در کشور اسپانیا نیز شیائومی با سهم 34 درصدی از بازار فروش در رتبه اول قرار دارد. پس از آن سامسونگ با 26 درصد و هوآوی با 15 درصد در رتبه های دوم و سوم هستند. رتبه چهارم و پنجم پرفروش ترین گوشی های بازار اسپانیا به ترتیب به اوپو و اپل میرسد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.