تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

اپل به دنبال راه حلی برای افزایش ظرفیت باتری آیفون ۱۳

افزایش ظرفیت باتری آیفون ۱۳

سری آیفون 12 در تمامی مدل های خود نسبت به گوشی های آیفون 11 سال گذشته از باتری های با ظرفیت کمتر استفاده میکند. مشکل کمبود فضا در داخل گوشی های iPhone 12 به اپل اجازه استفاده از باتری های بزرگتر را نمیدهد. به تازگی اما مینگ چی کو طی گزارشی اعلام کرده که اپل به دنبال راهی برای افزایش ظرفیت باتری آیفون ۱۳ است. استفاده از فناوری برد نرم باتری در iPhone 13 این امکان را بوجود می آورد.

افزایش حجم باتری آیفون ۱۳

افزایش ظرفیت باتری آیفون ۱۳
افزایش حجم باتری iPhone 13

نمایشگر آیفون 13 و فناوری کم مصرف LPTO

مطابق با گزارش مینگ چی کو شرکت اپل قصد دارد برای افزایش ظرفیت باتری آیفون ۱۳ در سال آینده از فناوری باتری برد نرم در این گوشی ها استفاده کند. جایگزینی فناوری باتری برد نرم به جای صفحه های چاپی معمولی استفاده شده در iPhone 12 باعث ایجاد فضای بیشتر در داخل گوشی های آیفون میشود و به این ترتیب دیگر دلیلی برای عدم استفاده از باتری های بزرگتر در گوشی های آیفون جدید وجود ندارد.

بردهای نرم افزاری از زمان عرضه iPhone 8 و iPhone 8 Plus در محصولات اپل به کار میرود اما این فناوری فقط برای برخی از آنتن های LTE مورد استفاده قرار میگیرد. استفاده از فناوری برد نرم در مدارهای مورد استفاده در باتری گوشی های هوشمند در حال افزایش است. جنس این بردها از پلیمر کریستال مابع است که کمک میکند دستگاه انتقال داده ها را با سرعت بالا و تاخیر کم انجام دهد. استفاده از این فناوری باعث افزایش طول عمر و ظرفیت باتری های iPhone 13 سال آینده خواهد شد.

سری آیفون 13 اولین گوشی های آیفون است که از فناوری برد نرم باتری استفاده میکند و به این ترتیب موجب صرفه جویی در فضای داخلی گوشی و کاهش هزینه های تولید میشود. گفته میشود شرکت اپل حدود 40 تا 50 درصد از بردهای نرم LCP مورد نیاز در iPhone 13 را از شرکتی به نام Career Technology تهیه خواهد کرد.

انتظار میرود آیفون 13 نیز مشابه سری آیفون 12 در چهار مدل وارد بازار شود و به گفته این تحلیلگر دوربین های فوق عریض آیفون 13 در مدل های پرو با پیشرفت قابل توجهی همراه خواهد بود. اگر گزارش مینگ چی کو درست باشد در واقع اپل راه حل افزایش ظرفیت باتری آیفون ۱۳ را با استفاده بهینه از فضای داخل گوشی پیدا کرده است. به این ترتیب و با افزایش عمر باتری گوشی های iPhone 13 احتمال استفاده از نمایشگرهای 120 هرتزی ProMotion در این گوشی ها بیشتر میشود چرا که این نمایشگرها انرژی زیادی از باتری مصرف میکنند. در روزهای آینده با تیک ست همراه باشید تا خبرهای جدیدتر و بیشتری از گوشی های آیفون سال 2021 با شما در میان بگذاریم.

همچنین بخوانید:

بررسی کامل تست عمر باتری آیفون 12

منبع phonearena
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.