تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

حالت دو سیم کارت آیفون 12 تا پایان امسال از اتصال 5G پشتیبانی خواهد کرد

حالت دو سیم کارت آیفون 12

گوشی های آیفون از مدل iPhone XS به بعد از دو سیم کارت پشتیبانی میکنند. به این ترتیب که شما میتوانید از خدمات دو سیم کارت در گوشی آیفون خود استفاده کنید. استفاده از این حالت برای خرید برنامه ها، سفرهای خارجی، داشتن خط شخصی و یا تجاری مفید است. به تازگی در تیک ست خواندیم حالت دو سیم کارت آیفون 12 و آیفون 12 پرو از اتصال 5G پشتیبانی نمیکند. اما اخیرا خبر رسیده که اپل با به روز رسانی نرم افزاری این مشکل را تا پایان سال رفع خواهد کرد.

حالت دو سیم کارت آیفون 12

 

حالت دو سیم کارت آیفون 12 اتصال 5G

 

طبق یک سند آموزش داخلی که برای کارمندان اپل در Reddit به اشتراک گذاشته شده بود. مشخص شد که حالت دو سیم کارت آیفون 12 از اینترنت 5G پشتیبانی نمیکند. در واقع برای استفاده از این حالت باید یکی از سیم کارت ها را غیر فعال کرد.در این سند آمده بود: ((هنگام استفاده از دو خط در حالت دو سیم کارت، داده های 5G در هر دو خط پشتیبانی نمی شوند و به 4G LTE بر می گردند. اگر کاربران فقط از eSIM استفاده می كنند و در یك برنامه مكرر و خدمات 5G پشتیبانی می شوند، دسترسی 5G دارند.))

پشتیبانی نکردن از اتصال 5G که برای سری iPhone 12 در استفاده همزمان دو سیم کارت اتفاق جالبی نیست. در واقع ممکن است موجب نارضایتی برخی علاقه مندان و خریداران شود. چرا که اپل برای ارائه سری آیفون 12 روی ویژگی 5G تاکید ویژه ای داشت. به همین خاطر اپل قصد دارد. در اواخر امسال پشتیبانی از 5G را در حالت Dual SIM با به روزرسانی نرم افزاری فعال کند.

کاربران مشترک eSIM برای استفاده از اتصال 5G باید سیم کارت فیزیکی را از دستگاه آیفون 12 خود حذف کنند. اتصال 5G در صورت پشتیبانی شبکه مخابراتی و عدم استفاده از دو سیم کارت در iPhone 12 به صورت خودکار فعال میشود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.