تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

استفاده اپل از قطعات سامسونگ برای ماژول های دوربین آیفون های 2022

قطعات سامسونگ در آیفون های 2022

گوشی های پرچمداری که در چند سال گذشتته وارد بازار جهانی اسمارت فون ها شده اند استانداردهای عکاسی را به مقدار قابل توجهی بالا برده اند. شرکت هایی نظیر سامسونگ و هوآوی با استفاده از ویژگی ها و قابلیت های خلاقانه و جدید در زمینه دوربین های مورد استفاده در گوشی های هوشمند جلوتر از اپل هستند. به تازگی شنیده میشود اپل قصد دارد از قطعات شرکت سامسونگ در دوربین گوشی های آیفون سال 2022 استفاده کند.

قطعات سامسونگ در آیفون های 2022

قطعات سامسونگ در گوشی های آیفون 2020
همکاری اپل و سامسونگ

انتظار میرود شرکت اپل برای گوشی های آیفون سال 2022 میلادی از ماژول دوربین بزرگنمایی تاشو استفاده کند و به این منظور و برای تامین برخی از قطعات مورد نیاز سازنده این دوربین ها میتواند با شرکت سامسونگ همکاری کند. مطابق با گزارش منتشر شده از کره جنوبی، شرکت سامسونگ قطعاتی مانند محرک ها و لنزها را به طور مستقیم در اختیار اپل قرار نمیدهد. کره ای ها این قطعات را به شرکت ال جی تحویل میدهند و سپس LG Innotek از آن ها در ماژول دوربین بزرگنمایی تاشده استفاده میکند.

بررسی کامل دوربین آیفون ۱۲ پرو

ساختار دوربین زوم تاشو شامل یک آینه یا منشور است که در وسط لنز قرار میگیرد تا نور را منعکس کند. این کار مشابه فناوری پریکسوپ است اما به دوربین اجازه میدهد تا از طول و عرض گوشی هوشمند به جای ضخامت بدنه و برجستگی دوربین برای ویژگی بزرگنمایی پیشرفته استفاده کند. همان طور که اشاره کردیم شرکت اپل نسبت به شرکت های دیگر از جمله سامسونگ در زمینه دوربین اسمارت فون ها عقب تر است و به همین منظور قصد همکاری با کره ای ها در تامین قطعات ماژول دوربین آیفون های 2022 را دارد.

شرکت هایی مانند سامسونگ، هوآوی و اوپو پیش از این از فناوری دوربین زوم تاشو در گوشی های هوشمند پرچم دار خود استفاه کرده اند که از جمله این گوشی ها میتوان به گلکسی اس ۲۰ اولترا سامسونگ که از ماژول بزرگنمایی Samsung Electro-Mechanics  استفاده میکند اشاره کرد. با تیک ست همراه باشید تا جدیدترین اخبار دنیای گوشی های هوشمند را به اطلاع شما برسانیم.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.