تیک ست
تیک ست - بروز ترین و جدید ترین اطلاعات دنیای موبایل

تراشه اسنپدراگون 875 کوالکام احتمالا در تاریخ 1 دسامبر رسما رونمایی میشود

تراشه اسنپدراگون 875 کوالکام

احتمالا تراشه اسنپدراگون 875 کوالکام به طور رسمی در تاریخ 1 دسامبر رونمایی میشود. رئیس داخلی کوالکام اعلام کرد که این شرکت قصد برگزاری رویدادی در تاریخ مطرح شده را دارد. کوالکام برای اول دسامبر دعوتنامه ای را برای رسانه ها فرستاده است.

سال گذشته تراشه اسنپدراگون 865 در اوایل ماه دسامبر رسما رونمایی شد. به همین خاطر پیش بینی میشود تراشه اسنپدراگون 875 کوالکام نیز در اوایل ماه دسامبر 2020 معرفی شود. به این ترتیب حدود یک ماه دیگر کوالکام از جدیدترین تراشه پرچمدار SoC رونمایی میکند.

در مورد جدیدترین تراشه پرچمدار SoC اطلاعات زیادی منتشر نشده است. این چیپست با فناوری 5 نانومتری تولید شده است. انتظار میرود پیکربندی این تراشه جدید شامل یک هسته Cortex-X1 و سه هسته Cortex-A78 و چهار هسته Cortex-A55 باشد.

تراشه اسنپدراگون 875 کوالکام

 

Snapdragon 1536x864 1 - تراشه اسنپدراگون 875 کوالکام احتمالا در تاریخ 1 دسامبر رسما رونمایی میشود

 

پیش از این گزارش شده بود که سامسونگ الکترونیک یک تریلیون سفارش کسب کرده است. این تعداد سفارش برای تولید پردازنده های کاربردی اسمارت فون های پیشرفته نسل بعدی 5G و برای کوالکام است. دلیل سفارش تراشه Snapdragon 875 کوالکام به سامسونگ روند کند تولید این شرکت در فناوری 5 نانومتری بود.

Snapdargon 875 با نام رمز Lahaina شناخته میشود. البته اسم رمز Lahaina + نیز وجود دارد. این اسم ممکن است به تراشه Snapdargon 875+ مربوط شود. چرا که بر اساس سیاست های کوالکام تراشه اسنپدراگون 865 نیز دارای مدل پلاس بود.

 

snapdragon 712 - تراشه اسنپدراگون 875 کوالکام احتمالا در تاریخ 1 دسامبر رسما رونمایی میشود

 

به جز این دو مدل احتمال رونمایی از Snapdragon 875G نیز وجود دارد. البته هنوز دقیق نمیدانیم که این تراشه همان مدل پلاس SD875 است یا خیر. به هرحال چیز که مشخص است تولید تراشه Snapdragon 875 کوالکام توسط سامسونگ است. سامسونگ از همکاری با کوالکام در زمینه تولید این تراشه حدود 850 میلیون دلار درآمد خواهد داشت.

همان طور که عنوان شد بسیاری از کارشناسان اسنپدراگون 875G را مدل پلاس SD875 میدانند. در مقایسه با روال قبلی کوالکام در افزایش عملکرد تراشه های خود به نظر میرسد مدل پلاس این تراشه ارتقای بیشتری پیدا کند. به هرحال این احتمال هم مطرح شده که کوالکام نسخه های ویژه ای از تراشه پرچمدار خود را با تمرکز بر بازی به بازار بفرستد.

سامسونگ تولید انبوه جدیدترین تراشه پرچمدار SoC یعنی SP875 را در خط تولید کره جنوبی آغاز کرده است. کره ای ها با استفاده از تجهیزات EUV این تراشه های 5 نانومتری را تولید میکنند. این فرایند تولید برای تراشه های Apple A14 و Huawei Kirin 9000 مشابه است.

تراشه اسنپدراگون 875 کوالکام ممکن است برای اولین بار از ترکیب هسته فوق العاده Cortex-X1 و هسته Cortex-A78 استفاده کند. هسته X1 به تازگی طراحی شده است. این هسته نسب به A77 و A78 به ترتیب 30 و 23 درصد بازده انرژی بیشتری دارد. همچنین توانایی یادگیری ماشینی آن بالاتر از A78 است. انتظار میرود این تراشه برای اولین بار باند پایه 5G را در پلتفرم پرچمدار کوالکام ادغام کند.

2 نظرات
  1. […] رسمی در تاریخ اول دسامبر رونمایی خواهد […]

  2. […] برای تاریخ یکم دسامبر قصد د&#1575… را برگزار کند. در […]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.