تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

شرکت BOE عرضه پنل های OLED به اپل را برای آیفون ۱۲ آغاز میکند

پنل های OLED شرکت BOE برای آیفون ۱۲

شرکت اپل ماه اکتبر سال جاری از گوشی های جدید iPhone 12 رونمایی کرد، این خانواده در چهار مدل مختلف به بازار عرضه شد که در تمامی مدل ها اپل به جای نمایشگرهای LCD از نمایشگرهای OLED استفاده میکند. این نمایشگرها توسط شرکت های سامسونگ دیسپلی و ال جی دیسپلی تامین و در اختیار غول فناوری مستقر در کوپرتینو قرار میگیرد. به تازگی خبر میرسد شرکت چینی BOE نیز عرضه پنل های OLED خود را برای گوشی ها آیفون ۱۲ آغاز کرده است.

پنل های OLED شرکت BOE برای آیفون ۱۲

BOE پنل های OLED آیفون ۱۲
iPhone 12

شرکت BOE قرار بود بخشی از تولید پنل های OLED گوشی های آیفون ۱۲ را تامین کند، اما کیفیت نمونه های ارسالی آن ها مورد تایید شرکت اپل نبود، این شرکت چینی چند روز پس از اینکه توانست رضایت اپل را در مورد کیفیت پنل های تولیدی جلب کند، یک هفته پیش اولین دسته از صفحه نمایش های تولیدی خود را برای آن ها ارسال کرد.

چینی ها که تلاش زیادی برای جلب رضایت اپل داشتند، سرانجام توانستند نمایشگرهای با کیفیت مورد نظر اپل را تولید کنند و تاییدیه آزمایش های کنترل کیفیت آن ها را کسب کنند. هنوز مشخص نیست چه تعداد پنل OLED برای گوشی های iPhone 12 توسط شرکت BOE ارائه میشود، ولی در اولین دسته، تعداد 10 هزار واحد صفحه نمایش 6.1 اینچی برای اپل ارسال شده است.

مطابق با گزارش منتشر شده سامسونگ دیسپلی همچنان بیشترین سهم را برای تولید پنل های OLED مورد نظر اپل برای گوشی های آیفون ۱۲ دارد و پیش بینی میشود برای سال 2021 میلادی حدود 140 میلیون پنل برای اپل ارسال کند. بعد از سامسونگ، شرکت ال جی دیسپلی نیز در حدود 30 میلیون از پنل های OLED کورد نیاز iPhone 12 را تهیه میکند و سهم شرکت چینی BOE حدود 10 میلیون واحد پیش بینی شده است. با تیک ست همراه باشید تا از جدیدترین اخبار دنیای تکنولوژی و گوشی های موبایل با خبر شوید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.