تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

آموزش کامل و تصویری قابلیت ردیابی خواب با استفاده از اپل واچ

آموزش قدم به قدم و تصویری ردیابی خواب با استفاده از ساعت هوشمند اپل

ساعت های هوشمند شرکت اپل از مدل Apple Watch 3 به بالا از قابلیت ردیابی خواب پشتیبانی میکنند، این ویژگی در واقع به صورت کاملا اتوماتیک عمل میکند ولی برای استفاده از آن باید گجت هوشمند خود را در زمان خواب به مچ دست خود ببندید. در ادامه این مطلب در تیک ست آموزش کامل و تصویری قابلیت ردیابی خواب با استفاده از اپل واچ را به همراه شما عزیزان مرور میکنیم.

آموزش ردیابی خواب در اپل واچ

در ابتدا باید این نکته را توجه داشته باشید که برای استفاده از قابلیت ردیابی خواب در Apple Watch گوشی آیفون شما باید از نسخه iOS 14 یا بالاتر پشتیبانی کند و گجت شما نیز از WatchOS 7 برخوردار باشد. کاربر باید این ویژگی را از طریق ساعت و یا گوشی آیفون خود تنظیم کند، البته که انجام این کار با استفاده از گوشی آسان تر است. برای استفاده از قابلیت ردیابی خواب مراحل زیر را مطابق با تصاویر دنبال کنید:

 • با استفاده از Spotlight Search اپلیکیشن Health را پیدا کرده و آن را روی گوشی آیفون خود اجرا کنید.

آموزش ردیابی خواب اپل واچ

 • ابتدا گزینه Browse و سپس عبارت Sleep را انتخاب کنید.

آموزش ردیابی خواب اپل واچ

 • با زمان بندی کردن روال خواب خود، جدول زمان بندی این امکان را به اپل واچ شما میدهد که به ردیابی و فعالیت های خواب شما بپردازد، بعلاوه میتوانید هشدار بیداری از خواب را نیز تنظیم و فعال کنید. در این مرحله باید روی گزینه Full Schedule & Options ضربه بزنید.

 • از قسمت Ful Schedule روی گزینه Set Your First Schedule ضربه بزنید.

 • در این مرحله باید روزهای مورد نیاز خود برای استفاده از زمان بندی مشخص شده را انتخاب کنید و گزینه های Bedtime یا زمان خواب و Wake Up یا زمان بیداری را تنظیم کنید.

آموزش ردیابی خواب اپل واچ

 • برای شخصی سازی بیشتر هشدار بیداری از خواب از قسمت پایین صفحه این کار را انجام داده و سپس از قسمت بالا و سمت راست روی گزینه Add ضربه بزنید.

 • به تعداد دلخواه خود میتوانید زمان بندی های خود را با استفاده از گزینه Add Schedule for Other Days اضافه کنید و پس از شخصی سازی زمان بندی خود از قسمت پایینی صفحه تنظیمات Sleep Goal یا مدت زمان هدف، Wind Down یا آمادگی برای خواب و Wind Down Shortcuts یا میانبرهای آمادگی برای خواب را روی حالت دلخواه بگذازید و سپس روی گزینه Options ضربه بزنید.

آموزش ردیابی خواب اپل واچ

 • در این بخش و از منوی Sleep Mode تنظیمات مد نظر خود را اعمال کنید. در صورتی که هر دو گزینه Turn On Automatically و rack Time in Bed with iPhone را فعال کنید، هر وقت که گوشی آیفون شما در حالت Sleep Mode قرار بگیرد، حالت Do Not Disturb نیز به صورت اتوماتیک فعال میشود و اعلان ها در حالت بیصدا قرار میگیرند.

 • با رفتن به پایین صفحه عبارت Manage Sleep in the Apple Watch App را لمس کنید.

آموزش ردیابی خواب اپل واچ

 • در این بخش گزینه های مورد نظر را فعال کنید، اگر دوباره گزینه های Turn On Automatically و Track Sleep with Apple Watch یا ردیابی خواب از طریق اپل واچ را در حالت فعال قرار دهید حالت Do Not Disturb فعال میشود و از روشن شدن صفحه اسمارت واچ شما جلوگیری میکند.

 • به این ترتیب فعال کردن ویژگی ردیابی خواب با استفاده از Apple Watch به پایان میرسد و شما میتوانید پس از بیداری از خواب در اپلیکیشن Health در گوشی آیفون خود مدت زمان بودن در رختخواب و خوابیدن خود را مشاهده کنید.

آموزش ردیابی خواب اپل واچ

باید در انتها این نکته را یادآور شویم که این قابلیت به صورت کاملا دقیق و مشابه دستگاه های مخصوص این کار عمل نمیکند و اگر به دلایل پزشکی به چنین ویژگی ای احتیاج پیدا کردید نمیتوانید به داده های این اسمارت واچ به صورت کامل اطمینان کنید. امیدواریم مطلب آموزش کامل و تصویری قابلیت ردیابی خواب با استفاده از اپل واچ مورد توجه و استفاده شما قرار گرفته باشد.

همچنین بخوانید:

نحوه استفاده از قابلیت نظارت بر اکسیژن خون در سری اپل واچ 6

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.