تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

آموزش کامل نحوه کنترل و محدود کردن کامنت ها در اینستاگرام

آموزش قدم به قدم کنترل کامنت ها و محدود کردن آن ها در اپلیکیشن اینستاگرام

در اپلیکیشن اینستاگرام کاربرانی که پروفایل های خود را در حالت عمومی قرار داده اند، این امکان را به وجود می آورند تا هر کاربر دیگری زیر پست های به اشتراک گذاشته شده آن ها کامنت بگذارند. به این ترتیب ممکن است زیر پست های این کاربران پر از کامنت های بی ارزش و اسپم شود، برای جلوگیری از این اتفاق اینستاگرام قابلیتی را برای حفظ حریم شخصی کاربران خود ارائه میدهد که در آن شخص میتواند نسبت به محدود کردن کامنت های خود اقدام کند. در ادامه این مطلب در تیک ست آموزش کامل نحوه کنترل و محدود کردن کامنت ها در اینستاگرام را با یکدیگر مرور میکنیم.

آموزش کنترل و محدود کردن کامنت ها در اینستاگرام

برای محدود کردن و کنترل کردن کامنت های اینستاگرام در زیر پست های به اشتراک گذاری شده خود کار مشکلی پیش رو ندارید و تنها کافی است مراحل زیر را مطابق با تصاویر دنبال کنید:

  • اپلیکیشن اینستاگرام را روی دستگاه هوشمند خود باز کنید و از قسمت پایین و سمت راست روی پروفایل خود کلیک کرده و وارد آن شوید.

  • از قسمت بالا و سمت راست روی آیکون سه خط افقی زیر یکدیگر ضربه بزنید و با وارد شدن به برگه جدید مسیر Settings > Privacy را دنبال کنید.

  • در این قسمت روی گزینه Comments کلیک کنید.

آموزش کنترل و محدود کردن کامنت اینستاگرام

  • با انتخاب گزینه Allow Comments From میتوانید نسب به محدود کردن افرادی که زیر پست های اینستاگرام شما کامنت میگذارند اقدام کنید.

  • در صورتی که حساب کاربری شما روی حالت عمومی قرار داشته باشد، این گزینه به صورت پیش فرض روی حالت Everyone است، که میتوانید آن را روی حالت People You Follow and Your Followers (کسانی که هم آن‌ها شما را دنبال می‌کنند و هم شما آن‌ها را دنبال می‌کنید) و People You Follow (کسانی که شما آن را فالو کرده اید) و Your Followers (کسانی که شما را دنبال میکنند) بگذارید.

آموزش کنترل و محدود کردن کامنت اینستاگرام

  • برای محدود کردن برخی از افراد نسبت به کامنت گذاشتن زیر پست های اینستاگرام خود نیز میتوانید در قسمت Comments روی گزینه Block Comments From کلیک کنید.

  • در کادر مشخص شده، مانند تصویر زیر، میتوانید آیدی شخص مورد نظر خود را تایپ کرده و پس از مشخص شدن پروفایل او روی گزینه Block ضربه بزنید.

آموزش کنترل و محدود کردن کامنت اینستاگرام

  • به این ترتیب عملیات کنترل کامنت های زیر پست های اینستاگرام شما به پایان میرسد، در صورتی که بخواهید برای فردی یا افرادی این محدودیت را لغو کنید، مشابه همین مسیر را طی کرده و روی Unblock کلیک کنید.

نکنه اینجاست که فرد متوجه بلاک شدن توسط شما نمیشود و اگر زیر پست های شما کامنت بگذارد فقط برای خودش نمایش داده میشود.

قابلیت Restrict راه جایگزینی برای کنترل و محدود کردن کامنت ها در اینستاگرام

در صورتی که قصد داشته باشید کامنت های کاربران بلاک شده برای شما به نمایش دربیاید باید از قابلیت Restrict استفاده کنید. با استفاده از این ویژگی کامنت های کاربر برای شما و خودش نمایش داده میشود و اینستاگرام کامنت های او را در زیر پست های شما با عنوان Restricted Comment نشان میدهد. شما میتوانید با لمس گزینه See Comment اظهار نظر فرد را مشاهده کنید و با انتخاب Delete آن را پاک کنید.

آموزش کنترل و محدود کردن کامنت اینستاگرام

برای استفاده از قابلیت Restrict باید به پروفایل کاربر مورد نظر رفته و از قسمت بالا و سمت چپ روی آیکون سه نقطه زیر هم کلیک کنید.

از برگه جدید باز شده روی گزینه Restrict ضربه بزنید.

آموزش کنترل و محدود کردن کامنت اینستاگرام

به این ترتیب عملیات محدود کردن کامنت های فرد مورد نظر برای کامنت گذاشتن زیر پست های اینستاگرام شما انجام میشود.

امیداواریم مطلب آموزش کامل نحوه کنترل کردن کامنت ها در اینستاگرام مورد توجه و استفاده شما عزیزان قرار گرفته باشد.

همچنین بخوانید:

آموزش پین کردن کامنت‌های اینستاگرام در اندروید و iOS

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.