تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

آموزش کامل تایید هویت دو عاملی در اپلیکیشن اینستاگرام

چگونه تایید هویت دو عامل اینستاگرام را فعال کنیم

احراز یا تایید هویت دو عاملی در واقع راهی است که از طریق آن میتوانید حساب های اینترنتی و آنلاین خود را از نظر امنیت قوی تر کنید تا در صورتی که شخصی به نام کاربری و رمز عبور شما دسترسی داشته باشد نتواند از آن استفاده کند، همچنین در برابر حملات احتمالی هکرها میتوانید تا حد زیادی در امان باشید. در ادامه این مطلب در تیک ست آموزش کامل تایید یا احراز هویت دو عاملی در اپلیکیشن اینستاگرام را با یکدیگر مرور میکنیم.

آموزش کامل تایید هویت دو عاملی در اپلیکیشن اینستاگرام

احراز هویت دو عاملی ، همان طور که از نامش مشخص است برای تایید هویت اصلی شما دو عامل یا فاکتور را در نظر میگیرد، یکی از این عوامل رمز عبوری است که میدانید و دیگری دستگاه یا وسیله ای است که از آ ن استفاده میکنید، مانند کامپیوتر، تبلت یا گوشی هوشمند.با تایید و احراز هویت دو عاملی، برای ورود به حساب کاربری خود به هردو مورد نیاز دارید، اولین مورد که رمز عبور شماست و نیاز است تا آن را بخاطر بسپارید، ولی مورد دوم از طریق راه های مختلف مانند پیامک یا ایمیل و… به صورت یکبار مصرف در اختیار شما قرار میگیرد. برای تایید و احراز هویت دو عاملی در اپلیکیشن اینستاگرام باید مراحل زیر را مطابق با تصاویر، به ترتیب انجام دهید:

  • اپلیکیشن اینستاگرام را روی دستگاه هوشمند خود باز کنید و از قسمت پایین و سمت راست روی عکس پروفایل خود کلیک کنید.

آموزش تایید هویت دو عاملی اینستاگرام

  • سپس از قسمت بالا و سمت راست به قسمت تنظیمات اینستاگرام بروید.

  • برای تایید هویت دو عاملی باید شماره تلفن خود را در اینستاگرام وارد کرده باشید، پس نیاز است تا از صفحه جدید روی گزینه Edit Profile کلیک کنید.

آموزش تایید هویت دو عاملی اینستاگرام

  • در مرحله بعد و از قسمت Private Information روی آیکون تلفن همراه ضربه بزنید.

  • در صفحه ای مانند تصویر زیر شماره تلفن همراه خود را وارد کنید و گزینه Next را بزنید.

  • پس از چند لحظه کدی به شماره وارد شده از سوی شما، پیامک میشود که باید آن را در قسمت Confirmation Code وارد کنید.

آموزش تایید هویت دو عاملی اینستاگرام

  • در مرحله بعد نیاز است تا به قسمت Options برگردید و روی عبارت Two-Factor Authentication ضربه بزنید.

  • گزینه Require Security Code را در حالت فعال قرار داده و سپس روی Turn On کلیک کنید.

آموزش تایید هویت دو عاملی اینستاگرام

  • یک بار دیگر اینستاگرام کد تاییدی را برای شماره تلفن شما ارسال میکند که باید دوباره آن را در قسمت Confirmation وارد کنید.

  • به این ترتیب احراز هویت دو عاملی حساب اینستاگرام شما انجام میشود و همچنین پنج کد پشتیبان برای شما ارسال میشود که در صورتی که موفق به دریافت پیامک نشدید میتوانید از آن ها استفاده کنید. برای استفاده از هرکدام از این پنج کد تنها یک بار مجاز هستید و میتوانید با اسکرین شات گرفتن آن ها را در حافظه گوشی خود ذخیره کنید.

آموزش تایید هویت دو عاملی اینستاگرام

مراحل احراز هویت دو عاملی به پایان میرسد و برای بار بعد که بخواهید وارد حساب اینستاگرام خود شوید، باید علاوه بر رمز عبور، کد امنیتی را نیز وارد کنید. امیدواریم مطلب آموزش کامل تایید هویت دو عاملی در اپلیکیشن اینستاگرام مورد استفاده و توجه شما قرار گرفته باشد.

همچنین بخوانید:

آموزش تغییر رمز عبور حساب کاربری اینستاگرام

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.