تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

آموزش کامل و تصویری دانلود و ایجاد فایل های تورنت در اینترنت

آموزش کامل دانلود و ایجاد فایل های torrent

تورنت حدود پنجاه درصد از ترافیک اینترنت دنیا را در برمیگیرد و اگر پر طرفدارترین روش به اشتراک گذاشتن فایل های مختلف نباشد قطعا یکی از پرطرفدارترین هاست. برای افرادی که با تورنت آشنایی ندارند ممکن است دچار سردرگمی شوند، چرا که تورنت ها دامنه بسیار وسیعی دارند. ما در تیک ست قصد داریم همراه شما عزیزان آموزش کامل و تصویری دانلود و ایجاد فایل های تورنت مرور کنیم.

آموزش دانلود و ایجاد فایل های تورنت

برای اینکه بتوانید از تورنت استفاده کنید نیاز به یک تورنت کلاینت دارید که پیشنهاد ما به شما استفاده از برنامه های µTorrent و Free Download Manager است که هردو رایگان هستند.

دانلود فایل تورنت با استفاده از میوتورنت

 به سایت www.utourrent.com مراجعه کنید و سپس به قسمت پایین صفحه اسکرول کنید تا با گزینه هایی مشابه تصویر زیر روبه رو شوید. از قسمت BASIC روی گزینه دانلود کلیک کرده و نرم افزار تورنت را دانلود کنید.

برای دانلود فایل های تورنت وب سایت های بسیار زیادی وجود دارند، به شما پیشنهاد میکنیم با جست و جوری عبارت torrent tracker websites در گوگل به سایت های مختلف دسترسی پیدا کنید. ظاهر وب سایت های تورنت معمولا به صورتی که است که فایل ها در یک لیست طولانی برای شما نشان داده میشوند و میتوانید اسم فایل مورد نظر خود را در نوار مشخص شده جست و جو کنید.

آموزش دانلود و ایجاد فایل تورنت

بعد از پیدا کردن فایل مورد نظر خود در وب سایت تورنت ، دو روش برای دانلود آن پیش روی خود دارید. اولین روش برای دانلود فایل تورنت کلیک بر روی آیکون مشخص شده و اجرای آن در برنامه است که در تصویر زیر مشخص شده است.

راه دوم که در تصویر زیر نیز مشاهده میکنید، انتخاب آیکون آهنربا است، در این روش با کلیک بر روی آهنربا به تورنت کلاینت مورد استفاده خود منتقل شده و دیگر به دریافت جداگانه فایل احتیاجی ندارید، اما برای بارگیری فایل مورد نظر باید مدت زمان بیشتری منتظر بمانید، این روش با نام مگنت شناخته میشود.

آموزش دانلود و ایجاد فایل تورنت

تصویر پایین ظاهر فایل تورنت دانلود شده را نشان میدهد، به علت پیش فرض بودن برنامه آیکون کلاینت یوتورنت در قسمت سمت چپ فایل قابل مشاهده است. در واقع هر برنامه پیش فرض دیگری که در کامپیوتر شما وجود دارد به جای آیکون میوتورنت نمایش داده میشود.

آموزش دانلود و ایجاد فایل تورنت

برای اجرای فایل تورنت میتوانید با هر روشی که میخواهید در برنامه عمل کنید و بعد از مطمئن شدن از سالم بودن فایل و اطلاعات آن روی گزینه OK کلیک کنید تا فرآیند دانلود فایل آغاز شود.

دانلود فایل تورنت با استفاده از Free Download Manager 

به آدرس www.freedownloadmanager.org رفته و مطابق با تصویر زیر برای دانلود تورنت روی گزینه مشخص شده کلیک کرده و آن را نصب کنید.

آموزش دانلود و ایجاد فایل تورنت

تورنت انتخاب شده و مدنظرتان را در برنامه فری دانلود منیجر باز کنید و روی گزینه Download کلیک کنید تا فرآیند دانلود فایل آغاز شود.

نکته: باید این مسئله را یادآور شویم که برای دانلود هر فایل تورنتی باید از وی پی ان و فیلتر شکن برای تغییر آی پی خود استفاده کنید، چرا که ممکن است آی پی شما در اختیار آی اس پی و افراد دیگر قرار بگیرد.

تعریف سیدینگ و لیچینگ

به افرادی که فایل های تورنت را دانلود میکنند لیچر میگویند و فردی که آن ها را آپلود یا ایجاد میکند سیدر نام دارد. در دو بخش بالا در واقع روش های سیدینگ را با یکدیگر مرور کردیم و حالا نوبت به لیچینگ است. در صورتی که فایل های تورنت هیچ سیدری نداشته باشند امکان دانلود آن وجود نخواهد داشت.

به طور معمول بیشتر سرویس های اینترنتی سرعت آپلود پایین تری نسبت به سرعت دانلود دارند، به این ترتیب برای تناسب سرعت لیچینگ و سیدینگ باید بعد از دانلود فایل ، وضعیت تورنت در حالت seeding باشد. مطابق با تصویر زیر میتوانید با راست کلیک کردن روی فایل مورد نظر و انتخاب یکی از گزینه های Start یا Stop یا Pause وضعیت را تغییر دهید.

آموزش ایجاد فایل تورنت

تورنت کلاینت مورد استفاده خود را اجرا کنید و از قسمت بالا و سمت راست گزینه فایل را انتخاب کرده و روی عبارت Create New Torrent کلیک کنید.

آموزش دانلود و ایجاد فایل تورنت

در صفحه جدید باز شده دو گزینه Add File و Add Directory مشاهده میشود، با کلیک روی گزینه Add File میتوانید هر فایلی را با هر فرمتی اضافه کنید. گزینه Add Directory نیز امکان اضافه کردن پوشه را به شما میدهد که البته اکثر آپلودرها توانایی انجام آن را ندارند. پس از اطمینان از درست بودن اطلاعات فایل با کلیک روی گزینه Create فایل تورنت خود را ایجاد کنید.

آموزش دانلود و ایجاد فایل تورنت

به این ترتیب فایل تورنت شما آماده اشتراک گذاری میشود، فقط باید به این نکته توجه کنید که فایل را سید کنید، در غیر این صورت کسی قادر به دانلود آن نخواهد بود.

امیدواریم مطلب آموزش کامل و تصویری دانلود و ایجاد فایل های تورنت مورد توجه و استفاده شما عزیزان قرار گرفته باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.