تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

تعمیرات دشوار هوآوی میت ۴۰ پرو بخاطر داخل نامرتب دستگاه

داخل نامرتب هوآوی میت ۴۰ پرو

شرکت های تولید کننده گوشی های هوشمند ترجیح میدهند تا مشتریان آن ها در صورت بروز هرگونه مشکل در اسمارت فون های خود به نمایندگیی های رسمی خود شرکت مراجعه کنند. شرکت اپل با دنبال کردن چنین سیاستی تعمیرات گوشی های آیفون ۱۲ را برای تعمیرکاران شخص ثالث تقریبا غیرممکن ساخته است. به نظر میرسد شرکت هوآوی نیز به صورت ناخواسته سیاستی مشابه اپل را حداقل در گوشی میت ۴۰ پرو خود دنبال میکند، چرا که باز شدن قاب پشتی این گوشی توسط iFixit داخل نامرتب دستگاه را نشان میدهد که کار را برای تعمیرات دشوار میکند.

تعمیرات مشکل هوآوی میت ۴۰ پرو

داخل نامرتب هوآوی میت ۴۰ پرو
Huawei Mate 40 Pro

گوشی های هوشمند با طراحی شیشه ای در پنل جلویی و پشتی معمولا در هنگام برخورد بیشتر در معرض خطر و آسیب دیدگی قرار دارند و به همین دلیل تعمیرات آن ها نیز با دشواری های بیشتری همراه است. در بررسی iFixit با گرم کردن و برش دادن پنل پشتی، قاب گوشی هوآوی میت ۴۰ پرو جدا شد و با داخل نامرتب دستگاه مواجه شدیم، البته جدا کردن نمایشگر این دستگاه به سادگی قاب پشتی آن نیست. 

تعمیرات گوشی هوآوی میت ۴۰ پرو به خاطر داخل نامرتب دستگاه کار دشواری است، برای مثال میتوان به کابل فلکس پنهان که در نزدیکی دکمه پاور قرار گرفته و کارشناسان iFixit به طور ناخواسته باعث قطع شدن آن شدند اشاره کرد. درون آشفته Mate 40 Pro در اولین نگاه این فکر را به ذهن میرساند که هوآوی قطعات دستگاه را به طور درهم درون بدنه ریخته و قاب گوشی را جمع کرده، در حالی که بعضی از تولید کنندگان گوشی های هوشمند قطعات داخلی دستگاه را به صورت هنرمندانه و دقیق داخل آن تعبیه میکنند.

داخل نامنظم هوآوی میت ۴۰ پرو از جنبه های منفی تعمیرات گوشی است، در صورتی که بسیاری از قطعات مورد استفاده در آن ماژولار بوده و در صورت خرابی به راحتی میتوان آن را تعویض کرد، حتی بلندگوهای بالایی و دوربین تله پریسکوپی نیز مدولار هستند، به این ترتیب خاموش کردن اجزای آسیب دیده آسانتر است. گوشی Mate 40 Pro نمره 4 از 10 را از iFixit در زمینه قابلیت تعمیرات دستگاه کسب کرد که از سری آیفون 12 شرکت اپل پایین تر است. با تیک ست همراه باشید تا از جدیدترین اطلاعات دنیای تکنولوژی و گوشی های موبایل با خبر شوید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.