تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

دانلود ADB و فست بوت و درایورهای نوکیا برای ویندوز

ADB و فست بوت و درایورهای نوکیا

دانلود ADB و فست بوت و درایورهای نوکیا برای ویندوز – چند سال است که HMD Global گوشی های نوکیا را تولید می کند. با این حال هنوز هیچ صفحه وب رسمی در Nokia.com وجود ندارد که از آنجا بتوانید درایورهای دستگاه را دانلود کنید. در اکثر گوشی های نوکیا، درایورهای USB نوکیا به صورت بسته ای ارائه می شوند و هنگام اتصال گوشی، CD ROM روی کامپیوتر نشان داده می شود و درایور از روی سی دی قابل نصب است. با این حال شرایطی پیش می‌آید که گوشی به درستی کار نمی کند (به عنوان مثال: گیر کردن در حالت دانلودینگ) و شما نیاز به درایورها دارید تا گوشی را به کامپیوتر متصل کرده و آن را برطرف کنید. در تیک ست دانلود ADB و فست بوت و درایورهای نوکیا برای ویندوز را بررسی می کنیم.

جدا از این، ابزار فلش زدن (OST LA) که توسط Nokia Mobile Care استفاده شده است با نصب درایورهای USB نیز همراه است. در این مطلب روش های مختلفی را برای دستیابی به درایورها و نصب آنها بر روی کامپیوتر شخصی ویندوز آورده ایم. پکیج دانلود درایور شامل ADB و همچنین درایورهای Fastboot است.

گوشی های سازگار: درایور USB نوکیا از تمام گوشی های نوکیا که تحت HMD Global منتشر شده اند پشتیبانی می کند.

Nokia 1, Nokia 1 Plus, Nokia 2, Nokia 2.1, Nokia 2.2, Nokia 2.3, Nokia 3, Nokia 3.1, Nokia 3.1 Plus, Nokia 3.1 Plus C, Nokia 4.2, Nokia 5, Nokia 5.1, Nokia 5.1 Plus, Nokia Nokia 6, Nokia 6.1, Nokia X6 (Nokia 6.1 plus), Nokia 6.2, Nokia 7, Nokia 7 Plus, Nokia 7.1, Nokia 7.2, Nokia 8, Nokia 8 Sirocco, Nokia 8.1, Nokia 9 PureView, Nokia X71, Nokia C1.

گزینه 1: نصب USB Driver از طریق دیسک

اگر گوشی شما به درستی کار نمی‌کند، این ساده ترین گزینه برای نصب درایورهای USB نوکیا بدون هیچ گونه مشکل است. در لینک زیر درایور نوکیا 8 از Driver Disk را کپی و فشرده کرده ایم. می توانید آن را از لینک زیر دانلود کنید. سپس با استفاده از 7zip یا هر مدیر بایگانی دیگر آن را از حالت فشرده خارج کنید و تنظیمات مربوط به نصب درایورهای USB را اجرا کنید.

نصب USB Driver از طریق دیسک

دانلود درایور نوکیا

گزینه 2: از CD گوشی خود استفاده کنید (اگر گوشی شما خوب کار می‌کند)

اگر گوشی نوکیای شما به درستی کار می‌کند، نیازی به دانلود چیزی نیست. به سادگی گوشی روشن خود را به کامپیوتر متصل کنید. بلافاصله یا در عرض چند ثانیه، کامپیوتر شما درایو CD-ROM را نشان می دهد. آن را باز کرده و برای شروع نصب درایورهای USB گوشی نوکیا، تنظیمات را اجرا کنید.

گزینه 3: ابزار فلش Nokia Care – OST LA را نصب کنید

همانطور که قبلاً اشاره کردیم ، OST LA (مخفف short for Online Service Tool) با نصب درایور نوکیا همراه است. OST LA علاوه بر درایور USB نوکیا ، 2 درایور اضافی نصب خواهد کرد. این بسته شامل:

  • Phone Nokia USB Driver
  • Phone F USB Driver
  • Phone M USB Driver

بسته‌های درایور M و F برای گزینه‌های پیشرفته ریکاوری هستند. به عنوان مثال اگر گوشی در حالت MediaTek Preloader یا Qualcomm 9008 باشد. اساساً بسته های M و F شامل درایورهای فلش اضطراری از MediaTek و Qualcomm است. در بیشتر شرایط به این موارد نیازی ندارید، بنابراین می‌توانید پس از پایان نصب درایور USB نوکیا این موارد را حذف نصب کنید.

(OST LA (v. 6.2.8

 

گزینه 4: نصب درایور USB نوکیا که از OST LA استخراج شده است

با دانلود این درایور اختصاصی، می توانید از سالم بودن درایور اطمینان حاصل کنید. اینپ درایور توسط یکی از کاربران Github از ابزار OST LA استخراج شده است و به عنوان یم فایل نصب مستقل همراه با نسخه اصلاح شده OST – NOST در دسترس قرار گرفته است.

دانلود درایور نوکیا

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.