تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

عملکرد محافظ آیفون 12 برای نمایشگر بهتر از محافظ پنل پشتی است

محافظ آیفون 12

گوشی های جدید کمپانی اپل سری iPhone 12 چند روز پیش رسما معرفی شدند. گوشی های آیفون 12 از هر دو طرف توسط محافظ های شیشه ای محافظت میشوند. در پنل جلویی سپر سرامیکی در نظر گرفته شده است. اپل ادعا میکند این محافظ سرامیکی نسبت به شیشه معمولی تا چهار برابر مقاومت بیشتری دارد. به تازگی آزمایش جدیدی روی محافظ آیفون 12 انجام شده است. این آزمایش نشان میدهد پنل جلویی از مقاومت بیشتری نسبت به پنل پشتی برخوردار است.

محافظ آیفون 12 در پنل جلویی Ceramic Shield است که توسط شرکت Corning تولید شده است. شرکت اپل میگوید این محافظ از شیشه محافظ تمام گوشی های موجود در بازار بهتر عمل میکند. در فیلم آزمایشی که روی دو گوشی iPhone 12 و iPhone 12 Pro انجام شده میتوان این ادعا را بررسی کرد.

تست محافظ آیفون 12

با توجه به فیلم و نتایج آن اگر گوشی آیفون 12 شما افتاد، بهتر است از سمت نمایشگر به زمین برخورد کند. محافظ سرامیکی ای که اپل ادعا میکند واقعا عملکرد خوبی از خود نشان میدهد. به طوری که با چند بار افتادن صفحه نمایش شکسته نشد و به خوبی کار میکند. در مقابل اما محافظ پنل پشتی از استحکام کمتری برخوردار و در اولین سقوط شکسته شد. ویدیوهای دیگر تست مقاومت پرچمدار جدید آیفون را نیز میتوانید در تیک ست ببینید.

محافظ آیفون 12 یا سپر سرامیکی در واقع تنها دلیل سالم ماندن گوشی در زمان سقوط روی نمایشگر نیست. اپل در طراحی iPhone 12 شیشه محافظ را طوری طراحی کرده که با لبه گوشی کاملا تراز باشد. به این ترتیب در زمان سقوط دستگاه قاب آلومینومی (در مدل پرو مکس آهن ضد زنگ) مقداری از شوک ضربه را جذب میکند.

عملکرد سپر سرامیکی یا Ceramic Shield بسیار خوب و تحسین برانگیز بود. اما باید بدانید که چنین تست هایی معمولا در محیط های کنترل شده انجام میشود. بنابراین ممکن است با اتفاقات زندگی روزمره کمی تفاوت داشته باشد. توصیه ما به شما این است که در هر صورت از یک قاب برای گوشی iPhone 12 خود استفاده کنید. ویدیو تست ضد آب آیفون 12 نیز چند روز پیش در تیک ست منتشر شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.