تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

آموزش بر طرف کردن ارور ۴۰۴ پلی استور در هنگام دانلود اپلیکیشن

ارور ۴۰۴ پلی استور

تعداد زیادی از کاربران اندروید در هنگام دانلود برنامه یا بازی مورد نظرشان با ارور ۴۰۴ پلی استور، “Error code: 404” در فروشگاه گوگل پلی روبرو می‌شوند. به گفته‌‌ی این کاربران، به محض زدن روی گزینه‌ی دانلود یا بروزرسانی، پروسه متوقف شده و خطای ۴۰۴ را در پلی استور مشاهده می‌کنند. کاربرانی که گوشی‌های وارداتی دارند بیشترین ارور 404 پلی استور را دریافت کرده اند.

اکثر کاربران این دستگاه‌ها که با ارور ۴۰۴ پلی استور مواجه شده اند، گوشی‌های اندرویدی خود را از چین یا هنگ کنگ وارد کرده اند. از این رو می‌توان تصور کرد دستگاه‌هایی که از ابتدا دارای پلی استور نبوده اند، دستگاه‌هایی هستند که تحت این مشکل قرار گرفته اند. این مسئله در Wi-Fi و داده‌های تلفن همراه نیز وجود دارد.

همچنین گوشی‌های نوکیا شامل نوکیا 7 و نوکیا 6 که از چین وارد شده‌اند و چند گزارش از شیائومی نیز وجود دارد که به این مشکل برخورده اند.

ارور ۴۰۴ پلی استور

به نظر می‌رسد که گوگل راه حلی پیدا کرده است. اگر هنوز با این مشکل روبرو هستید، پس از پاک کردن داده‌های پلی استور، دوباره امتحان کنید.

1. وارد صفحه تنظیمات (Settings) شوید.

2. در صفحه تنظیمات به قسمت Apps بروید.

3. روی برنامه Google Play Store بزنید.

4. روی Storage بزنید.

5. با زدن Clear Data باید مشکل برطرف شود. پلی استور را باز کنید و برنامه ا مجددا دانلود یا آپدیت کنید.

در حال حاضر هیچ راه حل جامع و کاملی برای ارور ۴۰۴ پلی استور موجود نیست. اگر روش بالا کارساز نبود، یک راه حل موقت در دسترس است اما فقط در دستگاه‌های روت شده قابل استفاده است. اگر دستگاه شما روت شده است، مراحل زیر را دنبال کنید:

1. به مسیر/system/etc/permissions بروید.

2. فایل service.cn.google.xml را حذف کنید.

اگر به برنامه ای نیاز دارید و با ارور ۴۰۴ پلی استور در فروشگاه گوگل پلی روبرو هستید، می‌توانید فایل apk. آن را دانلود کرده و در گوشی خود نصب کنید. وبسایت APKMirror.com وب سایت خوبی است که دانلود فایل‌های APK پاک و بدون ویروس را فراهم می‌کند.

این مطلب را هم در تیک ست بخوانید :

آموزش گوگل پلی سرویس هر چیزی که لازم است بدانید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.