تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

آموزش رفع مشکل آپدیت نشدن و گیر کردن نوکیا ۷ روی آرم

رفع مشکل آپدیت نشدن و هنگ کردن نوکیا ۷ روی لوگو

نوکیا ۷ گوشی هوشمندی است که توسط HMD Global با طراحی ساندویچ شیشه ای ساخته شده است. این گوشی منحصر به کشور چین بود و در بازارهای دیگر خارج از چین ظاهر نمی‌شد. با توجه به محبوبیت مارک نوکیا و ویژگی‌های نوکیا ۷، این دستگاه در بسیاری از بازارهای دیگر در سرتاسر جهان دیده شد. در تیک ست آموزش رفع مشکل آپدیت نشدن و گیر کردن نوکیا ۷ روی آرم را فراهم کرده ایم.

بیشتر مشکلات ناشی از نرم افزار دستکاری شده است

نرم افزار رسمی (ROM) در نوکیا 7 فقط شامل 2 زبان – انگلیسی و چینی است. برای غلبه بر این مسئله و جلب نظر کاربران بیشتر ، بسیاری از فروشندگان و تعمیرکاران نرم افزار، Android One تغییر یافته یا دستکاری شده را نصب می‌کنند که همه زبان ها را به Nokia 7 اضافه می‌کند. اما این نرم افزار اصلاح شده دارای مشکلات متعددی است :

 • این تغییر در رام دستگاه و اضافه شدن زبانهای متفاوت، باعث می‌شود که این دستگاه دیگر به طور اتومات و OTA قادر به دریافت بروزرسانی های جدید نباشد.
 • Bootloop – دستگاه به طور خودکار و بدون دستکاری توسط کاربر بوت لوپ می‌شود. بسیاری از کاربران گزارش دادند که گوشی های آنها به طور ناگهانی از بین می رود و برای مدت طولانی روی صفحه آرم اندروید گیر می‌کند.
 • بی ثباتی سیستم و خرابی برنامه ها.
 • دستگاه امنیت ندارد زیرا از ابتدا یک نرم افزار دستکاری شده و غیررسمی روی گوشی نصب شده است و دیگر پچ های امنیتی ضروری را دریافت نمی‌کند.

نحوه آنلاک بوت لودر نوکیا 8 Nokia

آموزش رفع مشکل آپدیت نشدن و گیر کردن نوکیا ۷ روی آرم  – نوکیا 7 با رام دستکاری شده تجربه بسیار بدی را به کاربران ارائه می‌دهند و آنها تجربه روان کار کردن گوشی هوشمند نوکیا را از دست می‌دهند.

اگر نوکیا 7 شما روی آرم اندروید گیر کرده است یا اگر بروزرسانی های نرم افزاری را دریافت نمی‌کنید، باید رام اصلی چین را روی دستگاه خود فلش کنید.

رام چینی شامل تعدادی  از نرم افزارهای چینی است که به راحتی قابل حذف کردن هستند. همچنین، فقط با 2 زبان چینی و انگلیسی ارائه می شود.

چیزهای که برای شروع لازم دارید:

1. نوکیا 7 با بوت لودر آنلاک شده

2. رام رسمی نوکیا 7

3. OST LA پچ شده (ابزار خدمات رسمی FIH / نوکیا) برای فلش رام

درست کردن نوکیا با فلش رام رسمی

1. آنلاک کردن بوت لودر

برای فلش کردن نوکیا 7، حتما باید بوت لودر دستگاه آنلاک شده باشد.

2. فلش رام رسمی

با یک بوت لودر آنلاک شده، باید بتوانید از OST LA استفاده کنید تا رام رسمی را روی نوکیا 7 خود فلش کنید. در اینجا جزئیات ذکر شده است:

 1. رام چین و برنامه OST را از XDA دانلود کنید.
 2. گوشی خود را در حالت فست بوت یا دانلود مود قرار دهید.
 3. ROM رسمی را در OST بارگیری کنید و فلش زدن را شروع کنید.
 4. اگر مشکلی پیش نیاید، تکمیل فرآیند چند دقیقه طول خواهد کشید.

3. اطلاعات گوشی را در محیط ریکاوری پاک کنید.

پس از فلش شدن به طور معمول گوشی بوت می‌شود. با این حال ، برخی از برنامه ها (به ویژه com.android.phone) ممکن است به دلیل دانگرید سیستم عامل خراب شوند. بنابراین برای خارج شدن از این وضعیت باید تنظیم مجدد کارخانه را انجام دهید. می توانید این کار را در محیط ریکاوری انجام دهید، زیرا اندروید به دلیل مداومت در نشان دادن این خطا غیر قابل استفاده خواد بود.

 1. نوکیا 7 را در حالت ریکاوری راه اندازی کنید.
 2. Wipe Data (تنظیم مجدد کارخانه) را انتخاب کنید.
 3. تایید کنید.
 4. دستگاه را دوباره راه اندازی کنید.

دستگاه شما باید به طور معمول راه اندازی شود ، اما ممکن است شروع به کار کمی بیشتر طول بکشد.

4. به اندروید Oreo به روز شوید، نرم افزارهای غیر کاربردی را حذف کرده و Play Store را نصب کنید

اکنون می‌توانید از گوشی نوکیا خود به طور معمول استفاده کنید. برای بررسی بروزرسانی‌های سیستم ، مستقیماً به تنظیمات بروید. به روزرسانی Android Oreo 8.1 برای بارگیری سریع باید در دسترس شما باشد!

ممکن است بخواهید برخی از نرم افزارهای چینی و غیره را حذف کنید. این کار را می‌توانید از تنظیمات> برنامه ها انجام دهید.

همچنین نصب فروشگاه گوگل پلی را فراموش نکنید. خدمات Google Play قبلاً در Nokia 7 گنجانده شده است. بنابراین فقط باید فایل Play Store APK را نصب کنید.

4. بوت لودر را دوباره قفل کنید (اختیاری)

بوت لودر قفل شده برای اکثر کاربران خوب است زیرا چیزی بیش از یک هشدار 5 ثانیه ای قبل از شروع دستگاه نیست. با این حال اندروید برخی از جنبه‌های گوشی هوشمند (مانند Android Pay ، Netflix) را غیرفعال می‌کند، زیرا دستگاه شما دیگر ایمنی لازم را ندارد.

برای قفل کردن بوت لودر، باید دستورات را در حالت fastboot ارسال کنید. هنگام قفل کردن مجدد اطلاعات دستگاه شما پاک می شود. برای راهنمایی های دقیق به مطلب زیر مراجعه کنید.

نحوه قفل کردن بوت لودر گوشی های اندرویدی نوکیا

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.