تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

بررسی کامل دوربین گلکسی زد فولد ۲ در آزمایش DxOMark

دوربین گلکسی زد فولد ۲

گوشی گلکسی زد فولد ۲ سامسونگ به تازگی در آزمایش دوربین DxOMark شرکت کرد و توانست امتیاز کلی 109 را به دست بیاورد. با این امتیاز دوربین Galaxy Z Fold 2 بالاتر از وان پلاس نورد و پایین تر از گوشی های گوگل پیکسل ۴a و شیائومی می ۹ پرچمدار سال گذشته Xiaomi قرار گرفت.

بررسی دوربین گلکسی زد فولد ۲ در DxO

دوربین گلکسی زد فولد ۲
Galaxy Z Fold 2 in DxO

دوربین گلکسی زد فولد ۲ در بخش عکسبرداری 108 امتیاز، در بخش فیلمبرداری 102 امتیاز و در بخش بزرگنمایی 63 امتیاز کسب کرد. گوشی شیائومی می ۹ با دوربین سه گانه و امتیاز کلی 110 و گوگل پیکسل ۴a تنها با یک دوربین و امتیاز کلی 111 بالاتر از Galaxy Z Fold 2 قرار میگیرند که به عنوان یک گوشی پرچمدار 109 امتیاز به دست آورده است.

دوربین گلکسی زد فولد ۲
Z Fold 2 in DxOMark

گلکسی زد فولد ۲ از میان رده وان پلاس نورد تنها یک امتیاز بیشتر کسب کرده و مقایسه این پرچمدار سامسونگ با یک گوشی میان رده شاید آزار دهنده باشد، اما امتیازات به دست آمده راه دیگری باقی نمیگذارد. به هرترتیب طبق گزارش DxO دوربین Galaxy Z Fold 2 بیشتر جزئیات لنز اصلی را ندارد و در شرایط نور کم و فضای داخلی با مشکلات نویز و فوکوس خودکار همراه است. این مسئله با توجه به لنز اصلی 12 مگاپیکسلی با دیافراگم f/1.8 و اندازه 1.8 میکرومتری تعجب آور است. چرا که هرچه دیافراگم لنز بیشتر باشدنور بیشتری جذب میکند و به طبع تصاویر با کیفیت تر خواهند بود.

گلکسی زد فولد ۲ مجموعه دوربینی سه گانه دارد و همه لنزها 12 مگاپیکسلی هستند، لنز اصلی همان طور که اشاره شد 1.8 میکرومتری با دیافراگم f/1.8 و ویژگی OIS و PDAF است، همچنین لنز فوق عریض دستگاه 1.12 میکرومتری با دیافراگم f/2.2 و لنز تله فوتوی آن 1.0 میکرومتری با دیافراگم f/2.4 در نظر گرفته شده است. در کنار این سه دوربین یک فلش LED  نیز حضور دارد و از ویژگی های این مجموعه باید به قابلیت فیلمبرداری 4K با سرعت 60 فریم در ثانیه اشاره کرد.

به طور کلی حضور گوشی پرچمدار Galaxy Z Fold 2 در میان گوشی های میان رده جالب به نظر نمیرسد و حتی اگر به تاشو بودن دستگاه اشاره شود، باز هم انتظار میرفت حداقل در بین گوشی های رده متوسط عملکرد خوبی داشته باشد. برخی از ویژگی های مثبت دوربین گلکسی زد فولد 2 نوردهی مناسب، لنز FOV فوق العادخ گسترده، تعادل رنگ سفید و تثبیت کننده فیلم های ثایت است. پیش بینی میکنیم سامسونگ در بروزرسانی های آینده خود ایراداتی مانند فوکوس خودکار، بافت نامناسب عکس و فیلم و مصنوعات را در دوربین این گوشی تاشو برطرف کند.

همچنین بخوانید:

مشخصات کامل و بررسی تخصصی گلکسی زد فولد 2

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.