تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

بررسی کامل تست طول عمر باتری گوشی آیفون ۱۲ پرو مکس

طول عمر باتری آیفون ۱۲ پرو مکس

بهترین و گران قیمت ترین مدل خانواده آیفون 12 گوشی iPhone 12 Pro Max است که از باتری و نمایشگر بزرگتری نسب به مدل های دیگر استفاده میکند. ظرفیت باتری تمامی مدل های آیفون 12 نسب به گوشی های آیفون 11 نسل گذشته کمتر شده و آیفون 12 پرو مکس نیز از باتری 3687 برای تامین انرژی استفاده میکند. به تازگی سایت فون آرنا در گزارشی به بررسی کامل تست طول عمر باتری آیفون ۱۲ پرو مکس پرداخته است.

تست طول عمر باتری آیفون ۱۲ پرو مکس

بررسی طول عمر باتری آیفون ۱۲ پرو مکس در سه بخش پخش مداوم ویدیو در یوتیوب، گشتن دراینترنت و اجرای بازی انجام شده است. با توجه به استانداردهای گوشی های آیفون باتری 3687 میلی آمپری استفاده شده در مدل iPhone 12 Pro Max یک باتری بزرگ محسوب میشود که انتظار میرود نتایج خوبی را به دنبال داشته باشد.

پخش بی وقفه ویدیو در یوتیوب

طول عمر باتری آیفون ۱۲ پرو مکس
آزمایش طول عمر باتری آیفون 12 در پخش ویدیوی مداوم از یوتیوب

گوشی آیفون 12 پرو مکس در آزمایش پخش بی وقفه ویدیو زمان 8 ساعت و 37 دقیقه را ثبت کرد که در مقایسه با آیفون 11 پرو مکس کمی پایین تر است که 8 ساعت و 58 دقیقه در این تست دوام آورد. این مسئله کاملا طبیعی به نظر میرسد چرا که باتری iPhone 12 Pro Max نسبت به مدل مشابه نسل قبل کوچکتر در نظر گرفته شده است.

به طور کلی گوشی های آیفون در آزمایش پخش مداوم ویدیو در یوتیوب عملکرد مناسبی از خود با جای نمیگذارند. البته که به تازگی برخی گوشی های اندرویدی با عملکرد بسیار ضعیف خود در این بخش باعث تعجب شده اند، برای مثال گلکسی نوت ۲۰ اولترا با عملکردی ضعیف تر از آیفون ۱۲ پرو مکس تنها 7 ساعت در این بخش دوام آورد. 

گشتن مداوم در اینترنت

طول عمر باتری آیفون ۱۲ پرو مکس
آزمایش طول عمر باتری iPhone 12 Pro Max در وبگردی مداوم

باتری آیفون ۱۲ پرو مکس نسبت به آیفون 11 پرو مکس کوچک تر است اما در این قسمت عملکرد بهتری نسبت به آن دارد. در آزمایش وبگردی مداوم گوشی iPhone 12 Pro Max زمان 14 ساعت 6 دقیقه را به ثبت ساند. این قسمت در واقع سبک ترین بخش آزمایش طول عمر باتری است نشان میدهد گوشی هوشمند تا چه حدی برای انجام کارهای عادی و روزمره مانند گشتن در اینترنت دوام می آورد.

بررسی طول عمر باتری آیفون 12

شاید موضوع جالب تر باشد وقتی که بدانید بسیاری از گوشی های هوشمند اندرویدی با باتری های بزرگتر در این بخش آزمایش عملکرد ضعیف تری نسب به آیفون 12 پرو مکس دارند. برای مثال گوشی گلکسی اس ۲۰ اولترا با باتری 5000 میلی آمپر ساعتی در این تست از iPhone 12 Pro Max عقب تر است.

اجرای بازی های سه بعدی

طول عمر باتری آیفون ۱۲ پرو مکس
تست طول عمر باتری آیفون 12 پرو مکس در اجرای بازی های سه بعدی

مدل های دیگر گوشی های آیفون 12 در بخش آزمایش بازی های سه بعدی ما عملکرد قابل قبولی نداشتند. این عملکرد ضعیف در مدل iPhone 12 Pro Max نیز ادامه پیدا میکند البته که به دلیل استفاده از باتری بزرگتر در مقایسه با مدل های دیگر خانواده همچنان بهترین کارآیی را دارد. باتری آیفون ۱۲ پرو مکس در اجرای بازی های سه بعدی برخلاف گوشی های دیگر شروع به گرم شدن میکند.

به نظر میرسد بعضی از بازی ها برای تراشه جدید و قدرتمند A14 Bionic اپل در داخل بهینه سازی نشده اند. برای مثال در اجرای بازی Minecraft باتری در حال ذوب شدن بود ولی بازی Call of Duty Mobile بدون گرم شدن سریع گوشی و تحلیه باتری با سرعت 15 درصدی خوب اجرا شد.

به طور کلی از تست طول عمر باتری آیفون ۱۲ پرو مکس میتوان نتیجه گرفت که اگر خیلی اهل بازی با گوشی تلفن همراه خود نباشید از نظر باتری با iPhone 12 Pro Max به مشکل نمیخورید.

همچنین بخوانید:

اپل به دنبال راه حلی برای افزایش ظرفیت باتری آیفون ۱۳

منبع phonearena
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.