تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

دوربین گوگل پیکسل ۵ در بررسی DxOMark امتیاز 120 دریافت کرد

دوربین گوگل پیکسل ۵

گوشی Google Pixel 5 حدود یک ماه پیش به صورت رسمی رونمایی شد. با گذشت یک ماه از معرفی گوگل پیکسل 5 این گوشی در بررسی دوربین DxOMark حاضر شده است. دوربین گوگل پیکسل ۵ در این آزمایش امتیاز 120 را به دست آورد. به این ترتیب مشخص شد گوشی جدید گوگل نسبت به گوگل پیکسل ۴ تنها با 6.2 درصد بهبود عملکرد دوربین همراه است.

دوربین گوگل پیکسل ۵ از بررسی DxOMark توانست امتیاز کلی ۱۲۰ را به دست بیاورد. این بررسی و آزمایش در سه بخش عکس، بزرگنمایی و فیلم دوربین دستگاه را می سنجد. گوگل پیکسل 5 به ترتیب امتیاز های 129 و 49 و 107 را در این سه بخش کسب کرده است. امتیاز کلی Pixel 5 نسبت به Pixel 4 اختلاف 7 امتیازی دارد و نسل قبلی گوشی گوگل 113 امتیاز از DxOMark کسب کرده بود. بزرگنمایی گوشی جدید گوگل 49 امتیاز شد که نسبت به 55 امتیاز پیکسل 4 پایین تر است.

دوربین Google Pixel 5 در رتبه بندی DxOMark جایگاه پانزدهم را به خود اختصاص داده است. تنظیمات دوربین این گوشی مشابه گوشی نسل قبل گوگل پیکسل ۴ است. به همین دلیل امتیاز مشابه و نزدیک به هم این دو دستگاه چندان هم دور از انتظار نبود.

دوربین گوگل پیکسل ۵ در DxOMark

دوربین گوگل پیکسل 5
Google Pixel 5

دوربین گوگل پیکسل ۵ از یک لنز اصلی 12.2 مگاپیکسلی و یک لنز فوق عریض 16 مگاپیکسلی استفاده میکند که میدان دید 107 درجه را پشتیبانی میکند. این دوربین ویژگی های فیلمبرداری 4K با سرعت 30/60 فریم در ثانیه، فیلمبرداری 1080p تا سرعت 240 فریم در ثانیه و gyro-EIS را ارائه میدهد.

در مورد نکات مثبت دوربین Google Pixel 5 باید به نوردهی، تشخیص رنگ دقیق و فوکوس خودکار اشاره کنیم. برای عکس های ثابت به نظر میرسد با وجود ثبت جزئیات توسط لنز اصلی و فوق عریض نویز نیز وجود دارد. گوگل پیکسل 5 در Zoom و FOV عملکرد محدودی دارد. کمبود لنز تله فوتو در مجموعه دوربین این گوشی باعث شده در بزرگنمایی بیش از دوبرابر کیفیت خیلی خوبی مشاهده نشود.

گوگل پیکسل 5 در بخش فیلمبرداری در بخش فوکوس عملکرد مناسبی دارد. به نوعی که حتی میتواند با گوشی های پرچمدار نیز رقابت کند. امتیازی که از بخش فوکوس دریافت میکند 105 است و با پرچمدارانی نظیر هوآوی میت ۴۰ پرو برابر است. فیلمبرداری Pixel 5 در نور عادی و در حالت 4K و سرعت 30 فریم بر ثانیه کاملا قابل قبول و خوب است.

به طور خلاصه نکات مثبت Google Pixel 5 را باید فوکوس خودکار دقیق، تعادل رنگ سفید، رنگ های زنده و تثبیت مناسب عنوان کرد. نکات منفی آن نیز نویز موجود در عکس و فیلم، تغییر قاب، جلوه های بوکه، بزرگنمایی و جزئیات کم در عکس های کم نور هستند.

همچنین بررسی تخصصی کامل و مشخصات گوگل پیکسل 5 در تیک ست در دسترس شماست.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.