تیک ست
تیک ست - بروز ترین و جدید ترین اطلاعات دنیای موبایل و تکنولوژی

آموزش کامل گوگل پلی استور هر چیزی که لازم است بدانید

همه چیز در مورد پلی استور گوگل

 گوگل پلی استور به دستگاه‌های اندرویدی امکان دسترسی به میلیون ها برنامه و بازی را می دهد. علاوه بر دانلود برنامه و بازی، موارد دیگری مثل فیلم، کتاب و موسیقی هم در فروشگاه گوگل پلی وجود دارد که البته این موارد در همه کشورها در دسترس نیست.
برای استفاده از پلی استور اولین چیزی که به آن نیاز دارید داشتن یک حساب گوگل است , اگر حساب گوگل ندارید نمی‌توانید برنامه یا بازی مورد نظرتان را دانلود کنید. برای باز کردن حساب کاربری همانطور که در لینک آموزشی زیر در تیک ست نشان داده شده است، می‌توانید به راحتی و در عرض چند دقیقه حساب کاربری گوگل خود را به صورت رایگان بسازید.

آموزش ساختن ایمیل به صورت کامل و تصویری

پس از اینکه وارد حساب کاربری گوگل خود در گوشی اندرویدتان شدید، به راحتی میتوانید در برنامه پلی استور شروع به گشت و گذار در دنیای جذاب برنامه ها، بازی ها و محتواهای مختلف کنید.

نحوه جستجو و دانلود محتوا در گوگل پلی استور

اگر برنامه یا بازی خاصی را مد نظر دارید به راحتی می توانید اسمش را در کادر جستجو وارد کنید و دکمه جستجو را بزنید تا همه نتایج را ببینید.

روش دیگر جستجو وارد شدن به قسمت دسته ها (categories) است. در صفحه اصلی فروشگاه گوگل پلی روی گزینه دسته‌ها بزنید و سپس موارد مورد علاقه‌تان را ببینید. در این قسمت برنامه ها و بازی ها بخش بندی شده‌اند.

دسته بندی برنامه ها در Google Play Store

راه دیگر این است این است که از صفحه اصلی برنامه به جستجوی مطالب بپردازید. در این قسمت مواردی مانند برنامه ها و بازی های توصیه شده براساس فعالیت اخیرتان، برنامه های جدید و بروز شده، بازی های دارای رتبه برتر و موارد دیگر را پیدا خواهید کرد.

پس از پیدا کردن برنامه یا بازی دلخواهتان، روی آن بزنید تا اطلاعات کامل را ببینید. این اطلاعات شامل توضیحات در مورد برنامه، رتبه برنامه، اسکرین شات از محیط برنامه، فیلم ها و البته دکمه نصب (Install) است. برای دانلود برنامه روی دکمه Install بزنید و بسته به سرعت اینترنت و حجم برنامه منتظر اتمام دانلود شوید. پس از تکمیل اعلانی دریافت خواهید کرد که محتوا در دستگاه شما دانلود شده و می تواند مورد استفاده قرار گیرد. روی اعلان یا دکمه باز کردن (Open) ضربه بزنید.

نصب برنامه در گوگل پلی استور

فراموش نکنید که برخی از اپلیکیشن های موجود در فروشگاه Play رایگان هستند در حالی که موارد دیگری پولی هستند و باید هزینه پرداخت کنید. برای خرید محتوا از فروشگاه Play، باید روش پرداخت به حساب گوگل خود اضافه کنید که در بخش بعدی به این موضوع نگاهی خواهیم انداخت.

مراحل:

 • محتوای مورد نظرتان را از طریق کادر جستجو، دسته ها یا صفحه اصلی پیدا کنید.
 • روی بازی، برنامه، فیلم یا هر چیزی که دوست دارید برای نمایش اطلاعات اضافی ضربه بزنید.
 • برای دانلود محتوا در دستگاه خود، روی دکمه نصب (Install) بزنید.
 • برای دسترسی به محتوای دانلود شده، روی دکمه باز کردن (Open) یا اعلان ضربه بزنید.

 

اضافه کردن روش پرداخت در گوگل پلی استور

در فروشگاه پلی استور برای خرید برنامه، فیلم،بازی و هر محتوای دیگر باید کارت اعتباری/نقدی به حساب خود اضافه کنید. مراحل کار هم خیلی ساده است و فقط یکی دو دقیقه طول می کشد.

برای شروع وارد منوی برنامه گوگل پلی استور شوید. در گوشه بالا و سمت چپ صفحه اصلی برنامه پلی گوگل پلی، نماد صفحه تنظیمات را می توانید ببینید و یا انگشت خود را از سمت چپ صفحه به سمت راست بکشید تا صفحه تنظیمات باز شود.

اضافه کردن روش پرداخت در پلی استور

مراحل:

 • برنامه گوگل پلی استور را باز کنید و روی منو برنامه بزنید.
 • روی روش های پرداخت (Payment methods) ضربه بزنید.
 • روی افزودن کارت اعتباری یا نقدی (Add credit or debit card) بزنید و مراحل را دنبال کنید.

اگرچه اجباری نیست، اما بهتر است گزینه تأیید اعتبار برای خریدها را روشن کنید. با انجام این کار هر خریدی در فروشگاه گوگل پلی، با گذرواژه یا اثر انگشت تأیید می‌شود. یک ویژگی بسیار کاربردی و امنیتی تا اطمینان حاصل کنید که به طور تصادفی چیزی نخرید.

درخواست اصالت سنجی برای خرید در Google Play Store

برای فعالسازی این قابلیت:

 • منوی کنار برنامه گوگل پلی استور را باز کنید و روی تنظیمات (Settings) بزنید.
 • درخواست اصالت سنجی برای خرید (Require authentication for purchases) را انتخاب کنید و سپس یکی از گزینه های موجود را انتخاب کنید. اصالت سنجی از طریق اثر انگشت هم ایده خوبی است.
 • یکی از گزینه های موجود را انتخاب کنید.

 

نحوه آپدیت کردن اپلیکیشن ها در گوگل پلی استور

برای بررسی و استفاده از جدیدترین ویژگی‌هایی که توسعه دهندگان به برنامه‌ها و بازی‌هایشان اضافه می‌کنند، باید اپلیکیشن ها را از طریق برنامه گوگل پلی استور آپدیت کنیم. این کار از طریق تنظیمات دستگاه هم قابل انجام است. فقط کافیست روی آیکون منو در سمت چپ کادر جستجو در برنامه گوگل پلی استور بزنید و سپس گزینه برنامه ها و بازی های من (My apps & games) انتخاب کنید. اپلیکیشن هایی که برای آنها بروزرسانی منتشر شده است، با دکمه آپدیت متمایز شده‌اند. همچنین برای بروزرسانی برنامه ها می توانید آن ها را با هم و یا به صورت جدا جدا آپدیت کنید.

آپدیت کردن اپلیکیشن ها در پلی استور

مراحل:

 • برنامه گوگل پلی استور را باز کنید و روی تنظیمات (Settings) برنامه بزنید.
 • روی گزینه برنامه ها و بازی های من (My apps & games) بزنید.
 • برای سرعت بخشیدن به روند، روی بروزرسانی (Update) در کنار هر برنامه ضربه بزنید یا بروزرسانی همه (Update all) را انتخاب کنید.

راه دیگری برای آپدیت برنامه های گوگل پلی استور، فعال کردن قابلیت بروز رسانی خودکار برنامه هاست که به طور معمول در هنگام شارژ شدن دستگاه انجام می شود. برای فعال کردن این قابلیت وارد قسمت تنظیمات گوگل پلی استور شوید و سپس روی گزینه بروزرسانی خودکار برنامه ها (Auto-update apps) بزنید و یکی از گزینه‌های مشاهده شده را انتخاب کنید.

بروزرسانی خودکار برنامه ها

 • برنامه گوگل پلی استور را باز کنید و روی تنظیمات (Settings) برنامه بزنید.
 • روی گزینه بروزرسانی خودکار برنامه ها (Auto-update apps) بزنید.
 • یکی از گزینه های موجود را انتخاب کنید.

 

نحوه حذف کردن اپلیکیشن ها در گوگل پلی استور

حذف نصب اپلیکیشن هایی که دیگر از آن استفاده نمی کنید کار بسیار راحتی است. در صفحه اصلی برنامه گوگل پلی استور روی آیکون منو بزنید و سپس گزینه برنامه ها و بازی های من را انتخاب کنید. حالا روی برنامه مورد نظرتان بزنید و فقط کافیست روی گزینه حذف نصب (Uninstall) کلیک کنید. بسته به حجم اپلیکیشن مورد نظرتان، کمی زمان می‌برد تا برنامه از دستگاه شما به طور کامل پاک شود.

نحوه حذف کردن اپلیکیشن ها در Google Play Store

این نکته را فراموش نکنید که بعضی از برنامه های از پیش نصب شده را نمی توان از دستگاه حذف کرد، مگر اینکه دستگاهتان روت شده باشد.

مراحل:

 • برنامه گوگل پلی استور را باز کنید و روی تنظیمات (Settings) برنامه بزنید.
 • روی گزینه برنامه ها و بازی های من (My apps & games) بزنید.
 • روی نصب شده (Installed) بزنید و برنامه یا بازی ای را که می خواهید از آن خلاص شوید انتخاب کنید.
 • دکمه حذف نصب (Uninstall) را بزنید.

 

نحوه استفاده از گیفت کارت در گوگل پلی استور

خیلی ساده است. برای استفاده از گیفت کارت گوگل پلی کافیست از منوی گوگل پلی، وارد قسمت Redeem شوید و و کد را تایپ کنید.

نحوه استفاده از گیفت کارت

پس از وارد کردن کد گیفت کارت، مبلغ کارت هدیه به حساب شما اعمال می شود و می توانید برای خرید در فروشگاه گوگل پلی از موجودی خود استفاده کنید. با رفتن به بخش حساب و سپس روش های پرداخت می توان موجودی را در هر زمان بررسی کرد

راه حل:

 • برنامه گوگل پلی استور را باز کنید و روی تنظیمات (Settings) برنامه بزنید.
 • روی Redeem بزنید.
 • کد کارت هدیه را وارد کنید.
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.