تیک ست
تیک ست - بروز ترین و جدید ترین اطلاعات دنیای موبایل و تکنولوژی

آموزش خارج کردن عکس ها از گوگل فوتوز Google Photos

خارج کردن عکس ها از Google Photos

اگر بخواهید از اطلاعات خود در یک حافظه فیزیکی نسخه پشتیبان تهیه کنید و چه در فکر تغییر سرویس های ابری باشید، ممکن است ندانید که چگونه اطلاعاتتان را از کتابخانه گوگل فوتوز خارج کنید. دلایل شما هرچه باشد گوگل از قبل فکرش را کرده است و ابزاری قدرتمند برای دسترسی، بارگیری و انتقال عکس یا داده‌ها به هر کجا که می‌خواهید برای شما فراهم کرده است. این ابزار Google Takeout نام دارد و در تیک ست به شما خواهیم گفت که چگونه از آن برای صادر کردن و دانلود یک نسخه از اطلاعاتتان برای Google Photos استفاده کنید.

نحوه خارج کردن عکس ها از Google Photos

مدیریت این فرایند از طریق کامپیوتر ساده تر است، اما به راحتی از طریق گوشی یا تبلت هم قابل انجام است.

1. Google Takeout را از مرورگر وب خود باز کنید.

2. مطمئن شوید که به حساب گوگل خود وارد شده‌اید.

3. اطلاعاتی را که از گوگل فوتوز می‌خواهید صادر کنید انتخاب کنید. در این مطلب ما فقط روی کادر Google Photos کلیک خواهیم کرد. (توجه داشته باشید که می توانید روی لغو انتخاب همه (Deselect all) کلیک کنید و سپس فقط روی Google Photos کلیک کنید).

اسکرین شات از گوگل فوتوز - آموزش خارج کردن عکس ها از گوگل فوتوز Google Photos

4. در زیر کادر Google Photos می توانید روی All photo albums included کلیک کنید تا اطلاعات مربوط به آلبوم عکس ها را ببینید.

5. پس از انتخاب موارد دلخواه برای خارج کردن عکس ها از google photos، به پایین صفحه بروید و روی دکمه آبی مرحله بعدی (Next step) کلیک کنید.

اسکرین شات گوگل فوتوز - آموزش خارج کردن عکس ها از گوگل فوتوز Google Photos

6. در روش تحویل یا Delivery method، نحوه اطلاعات خروجی که قرار است صادر شود را انتخاب کنید. گزینه ها شامل Drive, Dropbox, OneDrive, Box یا ارسال لینک دانلود به ایمیل هستند.

روش تحویل اطلاعات در گوگل فوتوز 1 - آموزش خارج کردن عکس ها از گوگل فوتوز Google Photos7. در بخش Frequency، تعداد دفعات استخراج اطلاعات را انتخاب کنید. شما دو انتخاب دارید، یکبار و یا هر دو ماه یکبار در یک سال.

تعداد دفعات استخراج اطلاعات - آموزش خارج کردن عکس ها از گوگل فوتوز Google Photos8. در بخش File & size، اگر اطلاعات گوگل فوتوز را در قالب یک فایل zip. یا tgz. می‌خواهید انتخاب کنید.

انتخاب فرمت فایل خروجی - آموزش خارج کردن عکس ها از گوگل فوتوز Google Photos9. در بخش size، اندازه فایل‌ های خروجی خود را انتخاب کنید. فایل های بزرگتر از 2 گیگابایت به دانلودهای جداگانه تقسیم می‌شوند.

تعیین حجم فایل خروجی - آموزش خارج کردن عکس ها از گوگل فوتوز Google Photos

10. روی Create export کلیک کنید. با انجام اینکار لینک اطلاعات مربوط به گوگل فوتوز آماده‌ی دانلود می‌شود.

اسکرین شات از صفحه Google Takeout - آموزش خارج کردن عکس ها از گوگل فوتوز Google Photos

11. در اینجا می‌توانید پیشرفت پروسه استخراج اطلاعات را مشاهده کرده یا آن را لغو کنید. همچنین می توانید گزارش صادرات قبلی Google Takeout خود را مشاهده کنید یا صدور اطلاعات جدیدی را شروع کنید.

اسکرین شات از صفحه Google Takeout 1 - آموزش خارج کردن عکس ها از گوگل فوتوز Google Photos

 

منبع androidcentral
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.