تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

آموزش پاک کردن حافظه پنهان یا کش در دستگاه های آیپد

پاک کردن حافظه پنهان یا کش در آیپد

 پاک کردن حافظه پنهان آیپد – حافظه پنهان یا کش سیستم در آیپد بخشی از حافظه موقت است که به سرعت بخشیدن به عملیات سیستم کمک می‌کند. وقتی که از وب سایت های مختلف بازدید می کنید و یا از برنامه ها استفاده می کنید، آیپد داده ها را ذخیره می کند تا در هنگام استفاده مجدد از این قسمت ها سریعتر بارگیری شوند و هنگام بازگشت عملکرد بهتری داشته باشید. این داده ها می توانند شامل عناصر طراحی تا قطعه های ویدیو یا موسیقی باشند.

با گذشت زمان وقتی از صفحات وب بیشتری بازدید می کنید و برنامه های مورد علاقه آیپد خود را بارگیری می کنید، تمام حافظه پنهان ذخیره شده می تواند سرعت iPad را کاهش دهد. فارغ از نوع آیپدی که دارید، پاک کردن حافظه پنهان یا کش می تواند عملکرد تبلت شما را افزایش دهد. در تیک ست آموزش پاک کردن حافظه پنهان یا کش در آیپد را برای شما عزیزان آماده کرده ایم.

حافظه پنهان را در آیپد پاک کنید

اپل روش مشخصی را برای هدف قرار دادن و پاک کردن حافظه پنهان آیپد تدارک ندیده است. خبر خوب این است که آیپد از قبل برای پاک کردن پرونده های ذخیره شده غیرضروری برنامه خاص خودش را دارد. وقتی سیستم به ذخیره سازی موقت بیشتری نیاز دارد، به طور خودکار تصمیم می گیرد که کجا فضا ایجاد کند. هنوز هم اگر می خواهید حافظه پنهان موجود در iPad خود را به حداکثر برسانید، چند روش وجود دارد.

 

حافظه پنهان مرورگر اینترنت را پاک کنید

منطقی است وقتی تعداد زیادی از صفحات وب و تصاویر منحصر به فرد را که هر روز با آن روبرو می شوید در نظر بگیرید، مرورگر اینترنت تعداد قابل توجهی فایل کش یا حافظه پنهان تولید کند. خوشبختانه برنامه های مرورگر به شما امکان کنترل مناسب فایل های موقت یا کش را می دهند. مراحل حذف فایل کش را در دو مرورگر محبوب Safari و Chrome نشان خواهیم داد.

پاک کردن حافظه کش مرورگر Safari

پاک کردن حافظه کش مرورگر Safari

1. به تنظیمات (Setting) بروید و روی Safari بزنید.

2. به سمت پایین حرکت کنید. پاک کردن سابقه و داده های وب سایت (Clear History and Website Data) را انتخاب کنید.

اگر از مرورگرهای شخص ثالث مثل گوگل کروم Google Chrome استفاده می کنید، برای مدیریت کش یا حافظه پنهان باید از طریق خود برنامه اقدام کنید.

 

پاک کردن حافظه کش مرورگر Chrome

1

Image 1 of 3

1. مرورگر کروم را باز کنید و روی علامت سه نقطه در سمت راست و بالای محیط برنامه بزنید.

2. از منو روی تنظیمات (Settings) بزنید.

3. کمی پایین تر روی حریم خصوصی (Privacy) و سپس روی پاک کردن داده های مرورگر (Clear Browsing Data) بزنید.

4. محدوده زمانی مورد نظرتان را برای پاک کردن داده ها انتخاب کنید و مطمئن شوید Cached Images and Files انتخاب شده باشد.

5. روی Clear Browsing Data بزنید. برای تأیید دوباره روی Clear Browsing Data کلیک کنید.

برنامه Chrome به شما امکان کنترل انتخاب دقیق آنچه را که می خواهید حذف می کنید می دهد. می توانید سایر فایل های موقت مانند کوکی ها و سابقه مرور را نیز حذف کنید.

 

حافظه پنهان را از برنامه های شخص ثالث پاک کنید

حافظه پنهان را از برنامه های شخص ثالث پاک کنید

در بیشتر موارد شما باید برنامه ای را که می خواهید داده های آن را پاک کنید، پیدا کنید و راهی برای حذف فایل حافظه پنهان پیدا کنید. یکی از روش های تجزیه و تحلیل برنامه ها برای استفاده آنها، در بخش Settings → General → iPad Storage است.

به عنوان مثال سرویس اسپاتیفای بیش از 1 گیگابایت فایل ذخیره شده را در دستگاه نگه می دارد. این حجم مصرف شده تفاوت بزرگی با اندازه کلی برنامه با حجم 179 مگابایت موجود در قسمت Settings → General → iPad Storage است. 

توصیه می کنیم برای یافتن تنظیمات ذخیره سازی برنامه به قسمت تنظیمات یا نمایه برنامه بروید. بسیاری از برنامه هایی که تمایل به ذخیره سازی حافظه پنهان زیادی دارند، گزینه ای برای پاکسازی آن دارند. حتی برخی ممکن است گزینه ای برای تنظیم مجدد حافظه پنهان از منوی تنظیمات iOS در Settings ← [نام برنامه] ارائه دهند. آخرین انتخاب شما حذف کامل برنامه و بارگیری مجدد آن برای شروع جدید است.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.