تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

چگونه در اپلیکیشن واتس اپ پیام های محو شونده ارسال کنیم

آموزش ارسال پیام های محو شونده در واتس اپ

اپلیکیشن واتس اپ یکی از پیام رسان های محبوب برای برقراری ارتباط میان افراد مختلف است، این اپلیکیشن چت ها و گفت و گوهای متنی میان افراد را به صورت پیش فرض در صفحه گفت و گوی مورد نظر حفظ میکند. ممکن است کاربر به هر دلیلی نخواهد پیام ارسالی از طرف او در صفحه گفت و گو با طرف مقابل باقی بماند، برای این منظور این نرم افزار قابلیت خاصی را در نظر گرفته که با فعال کردن آن میتوانید پیام های محو شونده برای دیگران ارسال کنید. در ادامه این مطلب به آموزش نحوه ارسال پیام های محو شونده در نرم افزار واتس اپ میپردازیم.

اپلیکیشن واتس اپ حالت خود تخریبی را برای گفت و گوها ارائه میکند، به این ترتیب که در صورت استفاده از این قابلیت در مکالمات فردی یا گروهی، پیام های ارسال شده بعد از گذشت یک هفته به صورت اتوماتیک از صفحه گفت و گوی هردو طرف پاک میشود.

آموزش ارسال پیام های محو شوند در اپلیکیشن واتس اپ

به منظور استفاده از قابلیت ارسال پیام های محو شونده در واتس اپ قبل از هرچیز باید اپلیکیشن مورد نظر را روی گوشی خود به روز رسانی کنید و سپس مراحل زیر را انجام دهید:

  • اپلیکیشن واتس اپ را باز کنید، سپس روی گزینه Chat کلیک کنید و چت فردی یا گروهی مورد خود را انتخاب کنید.

ارسال پیام های محو شونده واتس اپ

  • در قسمت بالایی چت روی اسم گروه یا مخاطب خود را لمس کنید تا به صفحه پروفایل منتقل شوید.

  • در این مرحله روی عبارت Disappearing messages کلیک کنید.

باید این نکته را یادآور شویم که در مکالمات گروهی تنها ادمین میتواند به این گزینه دسترسی داشته باشد.

  • برای فعال کردن ارسال پیام های محو شونده در واتس اپ روی گزینه On کلیک کنید.

ارسال پیام های محو شونده واتس اپ

به این ترتیب فایل ها و پیام های ارسالی شما و افراد دیگر در گفت و گوی انتخاب شده، پس از گذشت یک هفته پاک میشود. واتس اپ هنوز قابلیتی برای کم یا زیاد کردن مدت زمانی یک هفته ارائه نداده است. باید این نکته را نیز یادآور شویم که فعال کردن قابلیت ارسال پیام های محو شونده روی گفت و گوهای گذشته تاثیری نخواهد گذاشت و با دنبال کردن مراحل بالا و انتخاب گزینه Off میتوانید این ویژگی را لغو کنید.

با فعال کردن ارسال پیام های محو شونده برای هر شخص، واتس اپ او را از این موضوع باخبر میکند و آیکون کوچکی را در کنار صفحه گفت و گوی مورد نظر با شما قرار میدهد.

ارسال پیام های محو شونده واتس اپ

این قابلیت را نمیتوان جز ویژگی های حفظ حریم خصوصی دانست، چرا که امکان تهیه خروجی از چت ها یا گرفتن اسکرین شات برای طرف مقابل فراهم است، تیک ست امیدوار است این مطلب مورد توجه و استفاده شما قرار گرفته باشد.

همچنین بخوانید:

آموزش مشاهده زمان خوانده شدن پیام در واتساپ

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.