تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

آموزش نحوه انتقال مخاطبین از اندروید به آیفون با چند روش ساده

انتقال مخاطبین از سیستم عامل اندروید به iOS

با وجود حکمرانی اندروید، سیستم عامل iOS یک پلتفرم قابل توجه است و به هر دلیلی ممکن است بخواهید از اندروید به آیفون نقل مکان کنید. ما در این مورد قضاوتی نخواهیم کرد! احتمالاً می خواهید همه اطلاعات خود را به گوشی جدید آیفون منتقل کنید. این انتقال اغلب یکپارچه است، اما بستگی به این دارد که کدام دستگاه ها درگیر این قضیه هستند. از آنجایی که این دو سیستم عامل کاملاً متفاوت هستند، ممکن است کمی کار اضافی لازم باشد. در تیک ست بهترین روش ها برای انتقال مخاطبین از اندروید به آیفون را بررسی می کنیم.

1. برنامه Move to iOS

برنامه Move to iOS برای انتقال مخاطبین از اندروید به آیفون

جالب است که بدانید برنامه Move to iOS، متعلق به اپل است که در فروشگاه گوگل پلی موجود است. اپلیکیشن Move to iOS یکی از معدود برنامه های اپل موجود در ویترین فروشگاه گوگل در کنار برنامه های Beats و Apple Music است.

برنامه Move to iOS برای انتقال مخاطبین از اندروید به آیفون و کمک به کاربران اندروید طراحی شده است. هنگام کار با این برنامه به راحتی می توانید مخاطبین، پیام ها، عکس ها، فیلم ها، بوک مارک ها، حساب های ایمیل و تقویم ها را مستقیماً به هر دستگاه iOS منتقل کنید.

وقتی آماده انتقال همه داده های خود باشید، آیفون یا آیپد یک شبکه Wi-Fi خصوصی ایجاد می کند و دستکاه اندروید شما را پیدا می کند. کد امنیتی را وارد کنید و روند شروع می شود.

 

2. از همگام سازی Google استفاده کنید

همگام سازی Google برای انتقال مخاطبین از اندروید به آیفون

اگرچه اپل معمولا علاقه ای به پشتیبانی از کاربران اندروید ندارد، اما گوگل در این زمینه کاملاً برعکس است. بیشتر خدمات و ویژگی های غول جستجو در گوشی های آیفون بسیار خوب کار می کنند و گرفتن تماس از سرورهای آنها نیز از این قاعده مستثنی نیست.

به خاطر داشته باشید این مورد فقط در صورتی کار می کند که مخاطبین خود را با حساب گوگل خود همگام سازی کنید. برخی از دستگاه ها به طور پیش فرض این کار را انجام نمی دهند. اگر تمام مخاطبین خود را با سرورهای Google مرتبط کرده اید، انتقال مخاطب مثل آب خوردن خواهد بود.

کافیست قفل آیفون خود را باز کرده و به قسمت Settings → Mail → Accounts → Add account بروید. از آنجا حساب Gmail خود را وارد کنید و مطمئن شوید که جستجوگر مخاطب روشن است. تمام!

 

3. انتقال مخاطبین به صورت دستی با استفاده از فایل VCF

انتقال مخاطبین با استفاده از فایل VCF

روشی برای انتقال دستی مخاطبین خود از دستگاه های اندروید به دستگاههای iOS وجود دارد. می توانید یک فایل VCF ایجاد کنید، آن را به آیفون منتقل کنید و سپس آن را باز کنید تا تمام اطلاعات مخاطبتان برگردد. روند کار ساده تر از آن است که به نظر می رسد.

  1. قفل دستگاه اندروید خود را باز کرده و به برنامه مخاطبین بروید.
  2. دکمه منو (سه نقطه) را بزنید و  Import/export → Export to storage را انتخاب کنید. بسته به دستگاهی که دارید ممکن است این مرحله متفاوت باشد.
  3. با این کار یک پرونده VCF ایجاد و در گوشی ذخیره می شود.
  4. این فایل را در آیفون خود دریافت کنید. می توانید آن را از طریق ایمیل همگام سازی شده با دستگاه iOS ارسال کنید (ساده، سریع و بدون استفاده از کابل).
  5. فایل را باز کنید و دستگاه iOS از شما درخواست می کند همه مخاطبین را اضافه کنید (add all contacts).
  6. مراحل را دنبال کنید. مخاطبین شما منتقل شده اند.

 

4. استفاده از سیم کارت

استفاده از سیم کارت

روش دیگر برای انتقال مخاطبین از Android به iOS استفاده از سیم کارت است. اگر با حساب Google خود مشکلی دارید، آفلاین هستید یا به هر دلیلی درگیر گوگل نیستید، این کار برای انتقال مخاطبین بسیار مفید است.

برای انتقال مخاطبین به سیم کارت از طریق گوشی اندروید، ابتدا باید از برنامه مخاطبین بازدید کنید. روند کار بسته به تولید کننده کمی متفاوت است. به عنوان مثال کاربران وان پلاس باید به مسیر زیر بروند:

Contacts → tap on the three dots icon → Contact Manager → SIM card contacts → Manage SIM card contacts.

روی نماد سه نقطه در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید و Import from phone را انتخاب کنید.

هنگامی که سیم کارت خود را وارد آیفون کردید و دستگاه را روشن کردید، برای شروع مراحل انتقال باید به مسیر زیر بروید:

 Settings → Contacts → Import SIM Contacts

 

5. استفاده از برنامه شخص ثالث

استفاده از برنامه شخص ثالث برای انتقال مخاطبین

اگر با سایر راه حل های موجود مشکل دارید، چندین برنامه شخص ثالث می توانند روند انتقال را تسهیل کنند. یکی از این برنامه ها Copy My Data است که برای هر دو سیستم عامل اندروید و iOS موجود است.

همانطور که می بینید، روشهای زیادی وجود دارد که می توانید از آنها برای حفظ مخاطبین استفاده کنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.