تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

تراشه پرچمدار هوآوی Kirin 9000 از پردازنده گرافیکی 24 هسته ای استفاده میکند

تراشه پرچمدار هوآوی Kirin 9000

دو روز دیگر پرچمدار جدید هوآوی سری میت 40 به صورت رسمی رونمایی میشود. پردازش داده های گوشی های سری Mate 40 هوآوی را تراشه پرچمدار هوآوی Kirin 9000 به عهده خواهد داشت. گفته میشود این تراشه قدرتمند از پردازنده گرافیکی 24 هسته ای استفاده میکند.

رویدادی که دو روز دیگر و در تاریخ 22 اکتبر هوآوی برگزار خواهد کرد تنها به سری پرچمدار میت 40 مربوط نمیشود. در این رویداد هوآوی از محصولات جدیدی رونمایی خواهد کرد و احتمالا به تشریح تراشه پرچمدار هوآوی Kirin 9000 خواهد پرداخت.

تراشه پرچمدار هوآوی Kirin 9000

وب سایت Ice Universe به تازگی اطلاعاتی را راجع به Huawei HiSilicon Kirin 9000 منتشر کرده است. بر این اساس چیپست پرچمدار هوآوی دارای یک پردازنده گرافیکی 24 هسته ای خواهد بود. اشاره شده است که پردازنده گرافیکی Mail G78-MP24 در فرکانس های پایین کلاک میشود تا بار را توزیع کند. به این ترتیب راندمان دستگاه را بالا نگه میدارد.

تراشه جدید هوآوی هفته گذشته در بنچمارک آنتوتو حاضر شد و امتیاز 693K+ را کسب کرد. تقریبا مشابه با تراشه اگزینوس 1080 سامسونگ اما در مورد پردازش گرافیک نتایج بهتری را کسب کرد. در واقع تراشه پرچمدار هوآوی باید با اسنپدراگون 875 و اگزینوس 1080 رقابت کند. این تراشه های پرچمدار نیز در سال آینده با گوشی های پرچمدار و قدرتمندی روانه بازار اسمارت فون ها خواهند شد.

هوآوی با مشکلات ناشی از تحریم های ایالات متحده امریکا کماکان دست و پنجه نرم میکند. تراشه Kirin 9000 به تعداد محدودی در انبارهای این شرکت چینی وجود دارد. این تراشه آخرین تراشه پرچمدار هوآوی است و باید دید چینی ها برای خروج از این بحران چه راه حلی در نظر دارند.

به هر حال در تاریخ اول آبان رویداد بزرگ هوآوی برای معرفی از پرچمدار جدید خود Mate 40 برگزار خواهد شد. این گوشی ها در چهار مدل ارائه خواهند شد. انتظار میرود تنظیمات جالب توجهی در بخش دوربین مدل های پرو آن به کار گرفته شده باشد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.