تیک ست
تیک ست - بروز ترین و جدید ترین اطلاعات دنیای موبایل

iOS 14 و iPadOS 14 و امکان انتخاب یک برنامه‌ی پیش فرض برای مرورگر و ایمیل

امکان انتخاب یک برنامه‌ی پیش فرض در iOS 14 و iPadOS 14

اپل علیرغم ذکر نکردن این قابلیت هنگام ارائه، گزینه جدیدی را برای انتخاب مرورگر و برنامه ایمیل با بروزرسانی جدید iOS 14 و iPadOS 14 در اختیار شما قرار می‌دهد. اکنون می‌توانید سافاری (Safari) و برنامه بومی ایمیل (Mail) را در آیپد یا آیفون خود کنار گذاشته و گزینه‌های دیگری را برای باز کردن صفحات اینترنتی و پیام‌های خود انتخاب کنید.

gsmarena 002 21 - iOS 14 و iPadOS 14 و امکان انتخاب یک برنامه‌ی پیش فرض برای مرورگر و ایمیل

امکان انتخاب یک برنامه‌ی پیش فرض در iOS 14 و iPadOS 14

این ویژگی جدیدiOS 14 و iPadOS 14 بخشی از جزئیات کلیدی این قابلیت و افزایش تفکیف در وب‌سایت اپل است. برای پشتیبانی از این ویژگی‌های جدید، برنامه نویسان باید برنامه‌های خود را بهینه کنند و مرورگرها همچنان مجبور خواهند شد به موتور WebKit اپل اعتماد کنند.

شایعات قبلی حاکی از آن بود که اپل ممکن است تغییری مشابه در برنامه‌های موسیقی ایجاد کند اما حداقل فعلاً این اتفاق نمی‌افتد.

IOS 14 این 8 ویژگی مفید را از اندروید دزدید!

بزرگترین تغییر iOS 14 در صفحه اصلی نسبت به iOS قبلی، اولین بخش این انقلاب در قالب ویجت‌های صفحه اصلی است.

ویجت‌ها برای مدتی در iOS وجود داشته است، اما تاکنون آن‌ها به سمت چپ صفحه محدود می‌شدند. نه تنها ویجت‌ها به طور کامل طراحی مجدد شده اند، بلکه اکنون می‌توانید آن‌ها را در صفحه نمایش‌ خود اضافه کنید. ویجت‌ها می‌توانند اندازه‌های مختلفی داشته باشند تا اطمینان حاصل کنند که شما مقدار مناسبی از اطلاعات مورد نظر خود را بدست می‌آورید و می‌توانید تعداد زیاد و یا تعداد کمی از آن‌ها را در صفحه اصلی خود قرار دهید.

با استفاده از این ویحت‌ها به راحتی می‌توانید صفحه آیفون خود را شخصی سازی کنید. با تغییر مکان و اندازه‌ی این ویجت‌ها سلیقه‌ی دلخواه خود را در آرایش صفحه اصلی گوشی به کار ببرید.

اپل همچنین ویجت جدید “Smart Stack” را ایجاد کرد که براساس زمان روزانه، ویجت‌های برنامه‌های مختلف را به طور خودکار نمایش می‌دهد و  این مورد چیزی است که قبلاً در اندروید ندیده‌ایم. ایده ویجت‌های صفحه اصلی همان چیزی است که از ابتدا در اندروید وجود داشته است.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.