تیک ست
تیک ست - بروز ترین و جدید ترین اطلاعات دنیای موبایل و تکنولوژی

تاچ آیدی آیپد ایر نسل چهارم اپل در دکمه پاور چه ویژگی هایی دارد

تاچ آیدی آیپد ایر نسل چهارم

اولین تبلت شرکت اپل که از Touch ID در درکمه پاور خود استفاده میکند iPad Air 4 است. این تبلت نسبت به نسل گذشته خود یعنی iPad Air 3 طراحی متفاوتی دارد. این دستگاه با حاشیه های باریک تر تولید شده است. به تازگی مدیران این شرکت درباره ویژگی های تاچ آیدی آیپد ایر نسل چهارم اپل در دکمه پاور توضیحاتی دادند.

اعضای اپل در مورد ویژگی های تاچ آیدی آیپد ایر نسل چهارم معتقدند که این یک شاهکار مهندسی است. همچنین عنوان کردند این فناوری در محصولات دیگر این شرکت نیز مورد استفاده قرار خواهد گرفت. حسگر اثر انگشت تبلت جدید با وجود تفاوت در طراحی دستگاه و باریک تر شدن تمام ویژگی های امنیتی را ارائه میدهد. سنسور استفاده شده باید فوق العاده حساس باشد تا بتواند نمای بیشتری از اثر انگشت داشته باشد. در واقع ابعاد باریک تبلت جدید اپل چالشی محسوب میشد که فناوری تاچ آیدی استفاده شده آن را پشت سر میگذارد.

تاچ آیدی آیپد ایر نسل چهارم

 

iPad Air 4 2 - تاچ آیدی آیپد ایر نسل چهارم اپل در دکمه پاور چه ویژگی هایی دارد

 

گفته میشود iPad Air 4 قرار بود با طراحی تمام صفحه به بازار بیاید. به همین دلیل محل قرارگیری سنسور اثر انگشت در این دستگاه با تغییراتی مواجه شده است. دکمه پاور تاچ آیدی استفاده شده در تبلت جدید اپل از سوی اعضای شرکت تکامل این فناوری عنوان میشود. اپل با استفاده از الگوریتم مهندسی و سیلیکون سخت این سنسور کوچک را مورد آزمایش قرار داده است. برای اینکه مطمئن شود سنسور همان سطح امنیتی مدل های قبلی را ارائه میدهد.

iPad Air 4 اولین محصول اپل مجهز به چیپست A14 Bionic است. این تراشه با فناوری 5 نانومتری تولید شده است. با استفاده از موتور عصبی 16 هسته ای چیپست مورد بحث، به تقویت امنیت و حریم خصوصی تبلت کمک میکند. چیپست جدید اپل نسبت به نسل قبلی خود با 40 درصد بهبود عملکرد پردازنده همراه است. همچنین پردازنده گرافیکی آن نسبت به گذشته 30 درصد پیشرفت داشته است.

هنوز مشخص نیست فناوری Touch ID تبلت نسل 4 اپل در دیگر محصولات اپل نیز مورد استفاده قرار میگیرد یا خیر. برای پاسخ دادن به این سوال به نظر میرسد باید منتظر آینده و رونمایی از محصولات جدید اپل باشیم.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.