تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

آیپد مینی ۲۰۲۱ با نمایشگر 8.4 اینچی و بزرگتر از نسل قبلی

آیپد مینی ۲۰۲۱ نسل ششم از نمایشگر 8.4 اینچی استفاده میکند

شرکت اپل در سال 2020 به دلیل شیوع ویروس کرونا توانست تبلت های بیشتری به فروش برساند و با فروش 23.72 میلیارد واحد iPad سود 11.5 درصدی را به دست آورد. بسیاری از کارمندان و دانش آموزان در سال گذشته مجبور بودند وظایف و آموزش های خود را در خانه دنبال کنند و این مسئله روی فروش تبلت های اپل تاثیر مثبتی گذاشت. به تازگی شنیده میشود آیپد مینی ۲۰۲۱ با نمایشگر 8.4 اینچی و بزرگتر از نسل قبلی به بازار عرضه میشود.

آیپد مینی نسل ششم با نمایشگر 8.4 اینچی

آیپد مینی ۲۰۲۱
iPad Mini 2019

مطابق با گزارش به دست آمده از Mac Otakara نسل ششم آیپد مینی در سال ۲۰۲۱ نسبت به مدل مشابه نسل قبلی از نمایشگر بزرگتری استفاده میکند. آیپد مینی نسل قبلی به یک صفحه نمایش 7.9 اینچی مجهز بود در حالی که iPad Mini 2021 از نمایشگر 8.4 استفاده میکند. این گزارشگر ژاپنی که ادعا میکند این اطلاعات را از داخل زنجیره تامین اپل به دست آورده همچنین میگوید، برخلاف نسل چهارم آیپد ایر که سنسور اثر انگشت را با دکمه خاموش و روشن دستگاه ادغام کرده، آیپد مینی نسل ششم از این ویژگی در حاشیه پایینی دستگاه بهره میبرد.

در گزارش های اخیر به دست آمده همچنین تحلیلگر معروف ، مینگ چی کو ، در ماه می 2020 عنوان کرد که iPad Mini 2021 از نمایشگر Mini-LED بهره میبرد و برای پردازش داده های خود به تراشه A14 Bionic اپل مجهز خواهد بود. این تراشه در حال حاضر روی گوشی های آیفون ۱۲ و آیپد ایر ۲۰۲۰ استفاده میشود و با استفاده از فناوری 5 نانومتری توسط شرکت TSMC ساخته شده است.

شرکت اپل در سال 2019 نسل پنجم آیپد مینی را پس از سال 2015 به روز کرد و در آن از تراشه های A12 Bionic استفاده کرد و قابلیت پشتیبانی از Apple Pencil را به آن افزود. امسال نیز به نظر میرسد به روز رسانی آیپد مینی ۲۰۲۱ با نمایشگر بزرگتر و پیشرفته تر نسبت به نسل قبلی انجام خواهد شد. انتظار میرود iPad Mini 2021 در ماه مارس به صورت رسمی به بازار معرفی شود. با تیک ست همراه باشید تا از جدیدترین و کامل ترین اخبار محصولات شرکت اپل مطلع شوید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.