تیک ست
تیک ست - بروز ترین و جدید ترین اطلاعات دنیای موبایل و تکنولوژی

iPad OS 14 و ویژگی‌های آن

iPad OS 14

حتی اگر اپل بخواهد خطی را برای جدا کردن iPad OS از iOS بین آن‌ها رسم کند، باز هم این دو سیستم‌عامل هنوز بسیار شبیه به هم هستند. به همین ترتیب اپل در رویداد WWDC 2020 اعلام کرد که تمام ویژگی‌های iOS 14 به iPad OS 14 منتقل می‌شود. این ویژگی‌ها شامل ویجت‌های صفحه اصلی، اعلان‌های تماس تلفنی در گوشی، رابط کاربری Siri و غیره است.

البته iPad OS از چند جهت متفاوت از iOS شده است. اپل سال گذشته پشتیبانی از موس ها و trackpad را اضافه کرد و سرانجام با اضافه کردن ویجت (که اکنون در iPhone هم دیده می‌شود) صفحه اصلی را کمی غنی‌تر کرد. iPad همچنین دارای یک سیستم چند وظیفه‌ای بوده و به طور مداوم در حال تحول است که بسیار تواناتر و پیچیده‌تر از iPhone است. با توجه به اینکه اپل رفتار خود را با iPad بیشتر شبیه یک کامپیوتر سنتی می‌کند، می‌تواند منطقی به نظر برسد که سیستم‌عاملی مجزا برای آن در نظر بگیرد.

 

مواردی وجود دارد که تنها بر روی سیستم‌عامل iPad OS وجود دارد که آنها را در زیر بررسی می‌کنیم:
نوار کناری برنامه (App sidebar)

apple ipados14 appdesign photos 062220 big carousel.jpg.large  e1592984446689 - iPad OS 14 و ویژگی‌های آن

اپل ظاهر و انسجام نوار کناری را که در برنامه‌های خاص ظاهر می‌شود را بازسازی کرده است(بیشتر برنامه های شخص اول اپل مانند Mail ،عکس‌ها و غیره…). نوار کناری جدید بهتر پنهان می‌شود، سازمان یافتگی بهتری دارد و تعامل با محتوای شما را ساده‌تر می‌کند. همچنین باعث می‌شود برنامه‌های سیستم‌عامل iPad بیشتر شبیه برنامه‌های macOS باشند.

 

قلم اپل (Apple Pencil)

screen shot 2020 06 22 at 1 32 08 pm - iPad OS 14 و ویژگی‌های آن

قلم اپل موسوم به Pencil ابزاری فوق‌العاده برای استفاده در iPad است. با استفاده از ویژگی جدیدی به نام Scribble، کاربر ممکن است تمام وقت خود را هنگام استفاده از iPad از قلم استفاده کند. Scribble به شما این امکان را می‌دهد تا متن را در هر کادر متنی بر روی iPad دست نویس کنید و آن را مستقیماً به متن استاندارد تبدیل کنید. برای مثال می‌توانید در مرورگر سافاری در نوار جستجو به صورت دست نویس بنویسید “وب‌سایت تیک‌ست” و سپس آن را به متن استاندارد تبدیل کنید و آنرا جستجو کنید.

 

این مطلب را هم بخوانید :

 

IOS 14 این 8 ویژگی مفید را از اندروید دزدید!

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.