تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

تعمیر دوربین آیفون ۱۲ باید توسط تکنسین های رسمی اپل انجام شود

تعمیر دوربین آیفون ۱۲

طبق گزارش iFixit تعمیر دوربین آیفون ۱۲ نیازمند دسترسی به برنامه پیکربندی سیستم اختصاصی و مرتبط با ابر اپل است. بنابراین در صورت بروز مشکل برای iPhone 12 نمیتوان به تعمیرکارهای شخص ثالث مراجعه کرد. در واقع تنها تکنسین های اپل که به برنامه ها و ابزار اختصاصی این شرکت دسترسی دارند میتوانند مشکل دوربین گوشی جدید آیفون 12 را حل کنند.

تکنسین های iFixit متوجه شدند برای تعمیر دوربین آیفون ۱۲ باید به ابزارهای اپل دسترسی داشت. در واقع برای اینکه قطعات تعویضی عمکلرد درستی داشته باشند مجوز نرم افزاری این شرکت لازم است. این مورد در گوشی های آیفون قبلی وجود نداشت. در مدل های قدیمی آیفون به راحتی میشد دوربین دستگاه ها را بدون مشکلی با یکدیگر تعویض کرد.

گوشی های هوشمند زیادی در طول زمان نیاز به تعویض نمایشگر یا دوربین دارند. شرکت اپل در آیفون 12 محدودیت هایی ایجاد کرده است. به این ترتیب تعمیرکارهای غیر رسمی نمیتوانند دوربین و نمایشگر گوشی های آیفون جدید را تعویض کنند. برای این کار به تکنسین های اپل که به ابزارهای این شرکت دسترسی دارند باید مراجعه کرد.

تعمیر دوربین آیفون ۱۲ و تعویض قطعات آن بدون استفاده از ابزارهای اپل ظاهرا مشکلی به وجود نمیاورد. و گوشی بعد از راه اندازی به طور معمول کار میکند اما ممکن است با بعضی از اشکالات عمکلردی در هنگام استفاده از حالت های مختلف روبه شویم. مطابق با گزارش iFixit برای مثال دسترسی به زاویه دید بالا در لنز فوق عریض در بسیاری موارد با مشکل روبه رو میشود.

 

ویدیو تعمیر دوربین آیفون 12

 

برای دریافت مجوز نرم افزاری تعمیر iPhone 12 باید از برنامه اختصاصی System Configuration اپل استفاده کرد. این برنامه هم تنها در اختیار سازمان های رسمی تعمیرات اپل از جمله Apple Store و Best Buy قرار دارد. سخت گیری اپل در چنین مواردی میتواند در بازار فروش قطعات آیفون و تعمیرکاران آن تاثیر مستقیم بگذارد.

داخل دفرچه راهنمای تعمیر اپل این مسئله عنوان شده است. نوشته شده که آیفون 12 برای تعمیر یا تعویض دوربین به استفاده از نرم افزار پیکربندی سیستم اختصاصی مربوط به ابر اپل نیاز دارد. همچنین برای تعویض نمایشگر iPhone 12 نیز به این نرم افزار احتیاج است. به این ترتیب در صورت خرابی نمایشگر و دوربین گوشی آیفون جدید خود بهتر است تعمیرکارهای اختصاصی اپل را پیدا کنید.

هچنین میتوانید تست مقاومت در برابر آب آیفون 12 را مشاهده کنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.