تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

تست مقاومت آیفون 12 محافظ سرامیکی محکم این گوشی را نشان میدهد

تست مقاومت آیفون 12

شرکت اپل ادعا میکند پرچمدار جدید اپل سری iPhone 12 نسبت به پرچمدار نسل قبلی از مقاومت و دوام بسیار بهتری برخوردار است. گوشی های جدید آیفون 12 از سپر سرامیکی جدیدی استفاده میکنند. به گفته اپل این محافظ سرامیکی نسبت به شیشه عادی چهار برابر مقاومت بیشتری دارد. مدل های iPhone 12 و iPhone 12 Pro فعلا برای فروش در دسترس هستند. تست مقاومت آیفون 12 و آیفون 12 پرو به تازگی انجام شده که مقاومت واقعی Ceramic Shield را نشان میدهد.

دو فیلم منتشر شده در یوتیوب تست مقاومت آیفون 12 و محافظ سرامیکی آن را در برابر خراش و شکستگی نشان میدهد. کانال فناوری MobileReviews برای انجام این آزمایش از یک مترسنج استفاده کرده است. به این ترتیب دوام محافظ سرامیکی آیفون 12 را با آیفون 11 مقایسه کرده است. فشارسنج به صفحه نمایش فشار وارد می کند و آن را در واحد نیوتن اندازه گیری می کند. شیشه جلد آیفون 12 در 443 نیوتن ترک برداشت و آیفون 12 در 352 نیوتن آسیب دید.

تست مقاومت آیفون 12

 
آزمایش خراش iPhone 12 با استفاده از سکه و چاقو انجام شد. سپر سرامیکی آیفون 12 در کمال تعجب در برابر فلزات خانگی مقاومت کرد. آیفون 11 در تست سختی Mohs به راحتی و در فشار سطح 6 خراشیده شد. پرچمدار جدید اپل اما در فشار سطح 7 دچار آسیب و خراشیدگی شد.

تست مقاومت آیفون 12 در برابر سقوط از ارتفاع نیز انجام شد. این تست توسط EverythingApplePro انجام میشود و مقاومت گوشی جدید اپل را اندازه گیری میکند. در این آزمایش دو مدل iPhone 12 و iPhone 12 Pro از ارتفاعات مختلف رها میشوند. آیفون 12  پرو در قسمت های وسطی و بالایی ( سر و کمر دستگاه) با آسیب و مشکل اساسی روبه رو نشد. با این حال شاسی آلومینیوم آیفون 12 در اولین سقوط با آسیب سختی مواجه شد. شاسی فولاد ضد زنگ مدل پرو اما در برابر فرورفتگی مقاوم بود و فقط شاهد جابه جایی آن در قسمت های کناری بودیم.

سپر سرامیکی آیفون 12 در آزمایش سقوط از ارتفاع مقاومت کرد و با افتادن از ارتفاع بیش از 10 فوت سرانجام ترک برداشت. آیفون 12 پرو اما در سقوط از ارتفاع 10 فوتی جان سالم به در برد. البته هردو گوشی پس از افتادن از ارتفاع با تغییر شکل روبه رو شدند. آزمایش های انجام شده مقاومت بالای سپر سرامیکی را نشان میدهد. بنابراین سری iPhone 12 از پنل های محافظ بسیار قدرتمند و مقاومی استفاده برای نمایشگر استفاده میکند.

همچنین بخوانید و بیشتر بدانید:

مقایسه گوشی پرچمدار آیفون 12 با آیفون 11

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.