تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

باتری گوشی آیفون 12 پرو نسبت به آیفون 11 پرو عملکرد ضعیف تری دارد

باتری گوشی آیفون 12 پرو

در نهایت پرچمدار جدید اپل سری iPhone 12 رونمایی شد. گوشی های سری آیفون 12 در چهار مدل وارد بازار شدند. مدل های آیفون 12 پرو و آیفون 12 پرو مکس نسبت به نسخه های سال گذشته آیفون 11 پرو و آیفون 11 پرو مکس دارای تعداد فوق اعلاده ای از به روز رسانی ها هستند. اضافه شدن یک مودم 5G و استفاده از یک شاسی کم حجم تر به علاوه سیستم دوربین جدید به پرچمدار جدید آیفون اضافه شده است. آمار منتشر شده اما نشان میدهد باتری گوشی آیفون 12 پرو نسبت به آیفون 11 پرو عملکرد ضعیف تری دارد.

برخی اوقات ایجاد تغییرات جدید و اضافه کردن قطعات تازه میتواند بر قسمت های دیگر گوشی تاثیرات منفی بگذارد. به نظر میرسد باتری گوشی آیفون 12 پرو نسبت به آیفون 11 پرو عمر باتری بهبود یافته ای نخواهد داشت. این مطلب بر اساس آمار اپل عنوان میشود که میگوید مدل جدید 6.1 اینچی پرو با توجه به آزمایشات میتواند عمر باتری ضعیف تری ارائه دهد.

اگر جدول مشخصات اپل در مورد آیفون 12 پرو و ​​آیفون 11 پرو را بررسی کنید، در زیر مقایسه چیپ ست، یک عدد عجیب را مشاهده خواهید کرد. طبق گفته اپل، آیفون 12 پرو با یک بار شارژ می تواند 17 ساعت فیلم پخش کند. در حالی که آیفون 11 پرو با همان آزمایش می تواند 18 ساعت دوام بیاورد.

iPhone 12 Pro Battery

 

باتری iPhone 12
مقایسه باتری گوشی آیفون 12 پرو با آیفون 11 پرو

 

باتری گوشی آیفون 12 پرو مکس و آیفون 11 پرو مکس

البته اگر قصد تهیه آیفون 12 پرو مکس را دارید، تفاوت های مشابه در مقایسه با آیفون 11 پرو مکس وجود نخواهد داشت. اپل ادعا می کند که هر دو آیفون با نمایشگرهای بزرگ زمان پخش فیلم 20 ساعته یکسانی را ارائه می دهند. بنابراین اگر برای شما عمر باتری گوشی هوشمند مسئله مهمی محسوب میشود. باید کمی بیشتر هزینه کنید و نسخه بزرگتر سری iPhone 12 را تهیه کنید.

گوشی iPhone 12 Pro از بهترین چیپست 5 نانومتری بازار A14 ‌Bionic و بهترین سخت افزارها استفاده میکند. با این وجود باتری گوشی آیفون 12 پرو نسبت به مدل قبلی سال گذشته عمر باتری پایین تری ارائه میدهد. گوشی جدید اپل از سلول 2775 میلی آمپر ساعتی بهره میبرد. در حالی که مدل نسل گذشته از باتری 3046 میلی آمپر ساعتی استفاده میکرد. ممکن است اپل به خاطر تعبیه ماژول دوربینی بزرگتر مجبور به استفاده از سلول کوچکتری شده است.

در هر صورت عمر باتری گوشی بستگی به میزان استفاده کاربر از آن نیز دارد. به هر حال اما چیزی که مشخص است استفاده از باتری کوچکتر در مدل تازه پرچمدار جدید اپل نسبت به مدل قدیمی است. هرچه ظرفیت باتری بیشتر باشد ظبیعی است که عمر باتری نیز بیشتر است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.