تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

دوربین آیفون 12 پرو و پرو مکس با استفاده از سنسور LiDAR قد افراد را اندازه گیری میکند

دوربین آیفون 12 پرو

سری iPhone 12 به عنوان پرچمدار جدید اپل به تازگی معرفی شد. این سری در چهار مدل به بازار آمد. مدل های پرو خانواده آیفون 12 یعنی iPhone 12 Pro و iPhone 12 Pro Max از دوربین سه گانه استفاده میکنند. دوربین آیفون 12 پرو و پرو مکس همچنین از یک سنسور LiDAR برای برنامه های مرتبط با AR بهره میبرد. این سنسور استفاده شده در گوشی های آیفون جدید نسبت به سنسور موجود در iPad Pro 2020 پیشرفته تر است. به این ترتیب میتواند ویژگی های جدیدی در اختیار کاربر قرار دهد. یکی از قابلیت ها ویژگی اندازه گیری قد افراد با استفاده از سنسور مورد بحث است.

دوربین آیفون 12 پرو

 

دوربین آیفون 12 پرو
دوربین آیفون ۱۲ پرو

 

دوربین iPhone 12 Pro و iPhone 12 Pro Max در مجموعه خود از سنسور LiDAR بهره میبرد. این سنسور قابلیت های زیادی را در اختیار کاربر قرار میدهد. به نظر میرسد برای استفاده از این قابلیت ها نیاز است تا توسعه دهندگان امکانات بیشتری را منتقل کنند. سنسور LiDAR برای اندازه گیری قد افراد در حالت نشسته یا ایستاده میتواند مورد استفاده قرار بگیرد.

برای استفاده از قابلیت اندازه گیری قد نیاز است تا ابتدا برنامه Measure را روشن کنید. این برنامه در iPhone 12 Pro و iPhone 12 Pro Max اجرا میشود. در صورت استفاده درست از این قابلیت، شخص در منظره یاب موبایل شناسایی میشود و به صورت خودکار قد او از زمین تا بالای سرش اندازه گیری میشود. یک دکمه شاتر دایره ای در قسمت پایین سمت راست وجود دارد. با استفاده از این دکمه میتوانید همزمان با اندازه گیری قد شخص از او عکس بگیرید. همچنین میتوانید جزئیات را با او به اشتراک بگذارید.

دوربین های هر دو مدل پرو سری آیفون 12 تنها این ویژگی و قابلیت را ارائه میدهد. البته در آیپد پرو 2020 هم این قابلیت در دسترس است. مدل iPhone 12 Pro Max همچنین اولین بار است که از لرزشگیر با تغییر سنسور پشتیبانی میکند. بعلاوه در آینده انتظار استفاده بیشتر از سنسور LiDAR با پشتیبانی از برنامه های اضافی دیگر وجود دارد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.