تیک ست
تیک ست - بروز ترین و جدید ترین اطلاعات دنیای موبایل

گوشی های سری آیفون 12 از حالت داده هوشمند برای انتقال 4G به 5G استفاده میکنند

گوشی های سری آیفون 12

چیزی به رونمایی از سری iPhone 12 باقی نمانده است. اپل 14 اکتبر در رویداد Hi, Speed پرچمدار جدید خود را معرفی میکند. به تازگی خبر میرسد گوشی های سری آیفون 12 از حالت داده هوشمند برای انتقال بین 4G و 5G استفاده میکنند. این اتفاق به صورت خودکار و در داخل خود پرچمدار جدید اپل انجام میشود.

همه گوشی های سری آیفون 12 از اتصال 5G پشتیبانی میکنند. با این حال تنها مدل ارائه شده در ایالات متحده امریکا از mmWave پشتیبانی میکنند. سری iPhone 12 فناوری 5G را در بقیه مناطق با موج زیر 6 گیگاهرتزی ارائه میدهد. در حال ویژگی حالت داده هوشمند باعث میشود تا پرچمدار جدید اپل به صورت خودکار بین اتصال 4G و 5G تغییر حالت دهد.

گوشی های سری آیفون 12

 

iPhone 12 Leak Lineup Renders - گوشی های سری آیفون 12 از حالت داده هوشمند برای انتقال 4G به 5G استفاده میکنند

 

خبر جابه جایی یکپارچه بین اتصال 4G و 5G توسط وب سایت Weibo منتشر شده است. بسته به نوع کاربرد، روند این فرآیند به کاری که روی گوشی آیفون خود انجام میدهید بستگی دارد. وقتی از برنامه ای استفاده میکنید که پهنای باند بیشتری نیاز دارد دستگاه خودکار از 4G به 5G تغییر میکند. بالعکس وقتی به پهنای باند کم تری نیاز دارید اتصال 5G به 4G تبدیل خواهد شد. برای مثال برای بارگیری یک فایل حجیم گوشی های سری iPhone 12 از 4G خودکار به 5G تبدیل میشود. این فرآیند در هنگام پخش فیلم با رزولوشن بالا نیز انجام میشود.

گوشی های خانواده آیفون 12 با استفاده از حالت داده هوشمند باتری کم تری مصرف میکنند. چرا که دستگاه مجبور نیست به طور مداوم با پهنای باند اتصال 5G فشار مداومی را تحمل کند. این تغییر وضعیت خودکار بسیار کاربردی و منطقی است. چرا که برنامه های بسیار محدودی در حال حاضر به پهنای باند بالا نیاز دارند.

نکته جالب توجه در سری iPhone 12 پشتیبانی تمامی مدل ها از اتصال 5G است. به علاوه گفته میشود شرکت اپل در حال کار روی دو شارژر بی سیم MagSafe است. در مورد گوشی های سری آیفون 12 اما قیمت و رنگ و تاریخ عرضه و انتشار آن در روزهای گذشته اخباری منتشر شد. به هرحال به نظر میرسد باید تا کم تر از سه روز دیگر منتظر رونمایی از پرچمدار جدید اپل بود.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.