تیک ست
تیک ست - بروز ترین و جدید ترین اطلاعات دنیای موبایل و تکنولوژی

نمایشگر گوشی های آیفون همچنان با بریدگی بالای نمایشگر همراه خواهد بود

نمایشگر گوشی های آیفون

پس از مدت ها انتظار شرکت اپل رسما اعلام کرد که آیفون 12 در تاریخ 13 اکتبر رونمایی میشود. در این مراسم به احتمال فراوان چهار مدل از پرچمدار جدید آیفون رونمایی میشود. پیش از این معرفی بسیاری از اطلاعات سری iPhone 12 در فضای مجازی مشخص شده است. از جمله میدانیم که نمایشگر گوشی های آیفون همچنان از بریدگی بالای نمایشگر برای میزبانی دوربین سلفی بهره میبرند.

نمایشگر گوشی های آیفون بر اساس اطلاعات قبلی به دست آمده از نوع OLED خواهد بود. این نمایشگر مانند نسل های قبلی دارای یک ناچ یا بریدگی عریض در قسمت بالایی است. بنابراین خبری از نمایشگر تمام صفحه در سری آیفون 12 نخواهد بود. به نظر میرسد شرکت اپل به بریدگی بالای نمایشگر همچنان وفادار مانده است.

نمایشگر گوشی های آیفون

علاقمندانی که انتظار نمایشگری تمام صفحه و نسبت بهر STB را داشتند از سری آیفون 12 ناامید خواهند شد. البته که به نظر میرسد اپل قصد ندارد سال آینده نیز از بریدگی بالای نمایشگر دست بکشد. بر اساس برخی شایعات به نظر میرسد آیفون 13 نیز با بریدگی بالای نمایشگر به بازار می آید. در صورتی که گفته میشود فناوری ناچ استفاده شده در iPhone 13 نازک تر از مدل آیفون 12 خواهد بود.

تولید کنندگان گوشی های هوشمند در حال آزمایش راه های مختلف برای پایان دادن به دوره بریدگی نمایشگرها هستند. به این منظور در گوشی های اندرویدی شاهد استفاده از پاپ آپ یا حفره و بریدگی قطره ای بوده ایم. با استفاده از این روش ها نسبت بهتری صفحه به بدنه دستگاه را شاهد هستیم. البته که تجربه نمایشگر تمام صفحه به نظر میرسد تنها با دوربین سلفی زیر نمایشگر محقق خواهد شد.

به هر حال آن چه به نظر میرسد نمایشگر گوشی های آیفون حداقل تا نسل بعدی با فناوری ناچ همراه است. البته که اپل به طور جدی به دنبال دست یافتن به فناوری دوربین سلفی زیر نمایشگر است. به نظر میرسد این شرکت قصد دارد از این فناوری به طور مستحکم و کامل در آینده در گوشی ها و دستگاه های خود استفاده کند. به همین خاطر شاید گوشی های آیفون 13 فاقد این فناوری هستند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.