تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

آیفون 12 در AnTuTu به آیپدایر باخت و از لحاظ گرافیکی از آیفون 11 عقب است

پردازنده A14 Bionic اپل اولین SoC با فناوری 5 نانومتری است که از نظر تجاری در دسترس است و نه تنها در تولید سری جدید آیفون 12 بلکه برای آیپدایر 4 نیز به کار رفته است. امروز AnTuTu معیارهای هر دو دستگاه را گزارش داده است و بنا به دلایلی، آیپدایر 2020 از آیفون 12 سبقت گرفته است.

آیفون 12 در AnTuTu به آیپدایر باخت و از لحاظ گرافیکی از آیفون 11 عقب است

اپل ادعا می کند که پردازنده مرکزی (CPU) و پردازنده گرافیکی (GPU) پردازنده A14 Bionic در مقایسه با SoC های هوشمند گوشی های هوشمند دیگر در حدود 50 درصد سریعتر هستند. حتی مدعی شده است که چیپست جدید به اندازه ای خوب است که عملکرد لپ تاپ ها را هم به چالش می کشد.

بررسی تخصصی آیفون 12

 

بنچمارک Antutu

 

اپل عملکرد A14 Bionic در آیفون 12 محدود کرده

بنچمارک AnTuTu مشاهدات مهمی در مورد A14 کرده است. با وجود به کار رفتن تراشه A14 Bionic در هر دو دستگاه، آیپدایر 4 در یک تست معیار امتیاز بیشتری از آیفون 12 کسب کرده است. دستگاه هایی که آزمایش شده اند از همان پیکربندی در حافظه برخوردار هستند.

عملکرد آیفون 12 نسبت به آیپد ایر 2020

عملکرد آیپدایر 4 در Antutu
عملکرد آیپدایر 4 در Antutu

آیپدایر 4 در نمره کلی، تقریباً 17 درصد بیشتر از آیفون 12 امتیاز آورده است. پردازنده مرکزی این تبلت 9.5 درصد سریعتر از آیفون است و 30 درصد عملکرد گرافیکی سریع تری دارد.

عملکرد آیفون 12 در Antutu
عملکرد آیفون 12 در Antutu

وب سایت Antutu معتقد است که عملکرد A14 در آیفون 12 به دلیل ظرفیت نسبتاً کمتر باتری برای جلوگیری از بروز مشکلات گرمازدگی، محدود شده است. همین موضوع را می توان در مورد آیفون 12 پرو با بررسی امتیازات احتمالی آن بیان کرد.

از آنجا که ظاهراً آیفون 12 پرو مکس از باتری بسیار بزرگتری نسبت به آیفون 12 پرو برخوردار است، انتظار داریم عملکرد آن کمی بهتر باشد.

این وبسایت همچنین خاطر نشان می کند که آیفون 11 پرو در تست GPU آیفون 12 را پشت سر گذاشته است، حتی اگر پردازنده GPU سریعتر باشد.

از نظر رم، آیفون 12 نیز مانند آیپد دارای 4 گیگابایت رم است و به نظر می رسد iPadOS نسبت به iOS برای A14 SoC مناسب تر باشد. امتیاز UX در آیپد حدود 97،026 است، اما UX در آیفون فقط 90243 امتیاز دارد و امتیاز مشابه AnTuTu از آیفون 12 پرو مکس یک ماه قبل از انتشار، به نمره نزدیک به خواهر و برادرش اشاره دارد. این نمره کلی 572،333 امتیاز را کسب کرده بود.

با این حال ، خیلی زود است که در مورد آنچه گفته یا گزارش شده است اظهار نظر کنیم و باید منتظر نمونه های بیشتری در آینده باشیم. همچنین با بهینه سازی اپل برای پیشرفت دستگاه ها، می توان انتظار داشت که امتیازات نیز بهتر شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.