تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

آموزش پاک کردن بکاپ واتس اپ از گوشی و گوگل درایو

حذف بکاپ واتس اپ از گوشی

یکی از قابلیت های اپلیکیشن واتس اپ تهیه نسخه پشتیبان یا بکاپ از اطلاعات و چت های شما در این برنامه است. این قابلیت زمانی که شما واتس اپ را با اکانت جیمیل شخصی خود همگام سازی کرده باشید مورد استفاده قرار میگیرد و در بازه های زمانی مورد نظری که توسط شما انتخاب شده از اطلاعات موجود در اپلیکشین که شامل چت ها و فایل های صوتی، تصویری و غیره میشود نسخه های پشتیبان تهیه میکند. برخی از کاربران واتس اپ ممکن است به هر دلیلی نیاز به پاک کردن بکاپ های این اپلیکیشن از گوشی و گوگل درایو داشته باشند، در ادامه این مطلب قصد داریم به همراه شما عزیزان نحوه انجام این کار را و آموزش آن را مرور کنیم.

آموزش پاک کردن بکاپ واتس اپ از گوشی و Google Drive

برای حذف نسخه پشتیبان یا بکاپ اپلیکیشن واتس اپ از گوگل درایو و اسمارت فون شخصی خود، ابتدا باید اتصال این اپلیکیشن پیام رسان را با Google Drive قطع کنید و سپس به حذف نسخه یا نسخه های بکاپ مورد نظر خود بپردازید.

قطع اتصال واتس اپ با گوگل درایو

برای اینکه اتصال نرم افزار واتس اپ را با Google Drive از بین ببرید نیاز است تا به ترتیب مراحل زیر را انجام دهید:

 1. در اولین قدم باید به آدرس drive.google.com بروید. توصیه ما به شما این است که در صورت دسترسی از مرورگرهای دسکتاپ استفاده کنید و اگر این کار را با اسمارت فون خود انجام میدهید، وارد نسخه دسکتاپی سایت مورد نظر شوید.
 2. با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور خود وارد اکانت خود شوید، همان اکانتی که از قبل با اپلیکیشن وات اپ خود همگام سازی کرده اید.
 3. از قسمت بالایی و سمت راست صفحه باز شده روی گزینه Settings کلیک کنید.
 4. در مرحله بعد از قسمت سمت راست گزینه Manage Apps را انتخاب کرده و در قسمت پایینی صفحه روی WhatsApp messenger کلیک کنید.
 5. در مرحله آخر پس از انتخاب گزینه Options روی عبارت Disconnect from Drive کلیک کرده و برای به پایان رساندن گزینه تایید را روی پیغام نشان داده شده در صفحه انتخاب کنید.

پاک کردن بکاپ واتس اپ از گوگل درایو

پس از اینکه اتصال اپلیکیشن واتس اپ خود را با گوگل درایو از بین بردید، برای حذف بکاپ و اطلاعات خود به صورت کامل، مراحل زیر را انجام دهید:

 1. روی لینک Backups از صفحه سمت چپ کلیک کنید.
 2. فایل بکاپ مورد نظر خود را انتخاب کنید.
 3. روی گزینه Delete backup در قسمت بالا و سمت راست کلیک کنید.
 4. در نهایت برای تایید گزینه Delete را انتخاب کنید.

پس از حذف بکاپ های مورد نظر خود واتس اپ و از بین بردن اتصال این اپلیکیشن با گوگل درایو، مراحل زیر را برای غیر فعال کردن این ویژگی در گوشی خود انجام دهید:

 1. به بخش تنظیمات اپلیکشن واتس اپ بروید.
 2. روی گزینه Chat Backup کلیک کنید.
 3. عبارت ‌Backup to Google Drive را انتخاب کنید.
 4. و در مرحله آخر روی گزینه Never کلیک کنید.

به این ترتیب میتوانید با دنبال کردن مراحل زیر بکاپ های واتس اپ و تمامی فایل های پتشیبان تهیه شده از آن را از گوشی خود حذف کنید:

 1. نرم افزار فایل اکسپلورر گوشی خود را باز کنید.
 2. به محل نصب اپلیکیشن واتس اپ روی کارت حافظه داخلی یا کارت حافظه اس دی در اسمارت فون خود بروید.
 3. پوشه اپلیکیشن WhatsApp را پیدا کنید و وارد آن شوید.
 4. روی پوشه Databases کلیک کنید.
 5. پوشه Navigate را انتخاب و آن را حذف کنید.
آموزش پاک کردن بکاپ واتس اپ
حذف بکاپ واتس اپ

به این ترتیب حذف بکاپ واتس اپ از گوشی و گوگل درایو شما به صورت کامل انجام میشود، فقط به این نکته توجه داشته باشید که مراحل ذکر شده در بالا قابل برگشت نیست. تیک ست امیدوار است مطلب آموزش پاک کردن بکاپ واتس اپ از گوشی و گوگل درایو مورد توجه و استفاده شما قرار گرفته باشد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.