تیک ست
تیک ست - اخبار تکنولوژی آموزش موبایل

آموزش بازگردانی اپل واچ به تنظیمات کارخانه با و بدون آیفون

آموزش ریست کردن اپل واچ

اپل واچ ها نیز مانند هر دستگاه هوشمند دیگری ممکن است دچار مشکلاتی شود که به راحتی قابل حل نیست و یا اینکه شاید بخواهید اسمارت واچ خود را به شخص دیگری بدهید، در این صورت بهترین راه حل ریست کردن Apple Watch است. بازگردانی اپل واچ به تنظیمات کارخانه کار مشکلی نیست، این فرآیند با و بدون گوشی آیفون انجام پذیر است، اما قبل از انجام این کار باید به برخی نکات توجه کرد. با تیک ست همراه باشید تا در ادامه این مطلب آموزش ریست کردن اپل واچ را مرور کنیم.

نکات مهم قبل از بازگردانی اپل واچ به تنظیمات کارخانه

تهیه بکاپ یا نسخه پشتیبان از اسمارت واچ اپل به سادگی انجام میشود، از اطلاعات موجود روی ساعت هوشمند شما به صورت اتوماتیک توسط گوشی آیفون جفت شده با گجت هوشمند نسخه بکاپ گرفته میشود، حتی در صورتی که گوشی و ساعت شما با یکدیگر جفت نباشند. در صورتی که اخیرا اپل واچ و آیفون شما نزدیک یکدیگر بوده باشند، حتی میتوانید داده های ساعت خود را نیز باریابی کنید. در هر صورت نیازی به نگرانی نیست، چرا که به سادگی میتوانید از داده های تناسب اندام، تنظیمات و لایه های اپلیکیشن های روی Apple Watch خود بکاپ بگیرید.

این نکته را باید یادآور شویم که از مواردی مانند کارت های Apple Pay، پیام ها، اطلاعات نرم افزارهای شخص ثالث و هماهنگ سازی های بلوتوث نسخه پشتیبان تهیه نمیشود.بنابراین باید از تهیه نسخه پشتیبان داده های نرم افزار به طور از طریق فضای ابری، ذخیره پیام ها روی گوشی آیفون و آماده بودن برای اضافه کردن کارت ها و دستگاه های بلوتوثی مطمئن شوید و پس از آن فرآیند بازگردانی اپل واچ خود را به تنظیمات کارخانه آغاز کنید.

ریست کردن اپل واچ با استفاده از گوشی آیفون و لغو جفت سازی

بازگردانی اپل واچ به تنظیمات کارخانه
Apple Watch reset

در صورتی که به گوشی آیفون خود دسترسی دارید، به راحتی میتوانید هماهنگی آن را با اپل واچ خود لغو کرده و فرآیند بازگردانی گجت هوشمند خود را به تنظیمات کارخانه مطابق با مراحل زیر دنبال کنید:

  1. روی گوشی آیفون خود برنامه Apple Watch را باز کنید.
  2. به صفحه My Watch بروید و ساعت خود را لمس کنید.
  3. از صفحه بعدی در قسمت کناری اپل واچ خود روی گزینه اطلاعات “i” کلیک کنید.
  4. گزینه Unpair Apple Watch را انتخاب کنید.
  5. در صورتی که اپل واچ شما از اطلاعات سیم کارت پشتیبانی کند، برای نگه داری از طرح داده سیم کارت از شما سوال میکند، که در صورت حذف کردن آن شاید احتیاج داشته باشید برای لغو سرویس با اپراتور سیم کارت خود تماس بگیرید.
  6. برای تایید انجام فرآیند بار دیگر اپل واچ خود را لمس کنید، چرا که شاید لازم باشد برای لغو گزینه Activation Lock اپل آیدی خود را وارد کنید.
  7. در صورتی که احتیاج به راه اندازی مجدد ساعت هوشمند خود داشته باشید، در ادامه میتوانید برگه Start Pairing را مشاهده کنید.

آموزش ریست کردن اپل واچ بدون گوشی آیفون

بازگردانی اپل واچ به تنظیمات کارخانه
Apple Watch reset

در صورتی که به گوشی آیفون خود دسترسی ندارید، باز هم امکان بازگردانی اپل واچ به تنظیمات کارخانه برای شما فراهم است. با وجود اینکه این فرآیند ساده تر از راه قبلی است، اما Activation را حذف نمیکند. در صورتی که قصد دارید گجت خود را به شخص دیگری بدهید، باید هماهنگی آن را با گوشی آیفون خود غیر فعال کنید، به این منظور مراحل زیر را دنبال کنید:

  1. روی اپل واچ خود به Settings > General > Reset > Erase All Content and Settings بروید.
  2. در صورتی که ساعت شما از داده های سیم کارت استفاده کند، در مورد نگهداری طرح داده های سیم کارت از شما سوال میشود و شاید احتیاج داشته باشید با اپراتور سیم کارت برای لغو سرویس تماس بگیرید.
  3. برای بازگردانی اپل واچ خود به تنظیمات کارخانه روی گزینه Erase All ضربه بزنید.

امیدواریم مطلب آموزش بازگردانی اپل واچ به تنظیمات کارخانه مورد استفاده و توجه شما قرار گرفته باشد.

همچنین بخوانید:

آموزش کنترل دوربین آیفون با استفاده از اپل واچ

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.